22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ ۱۱:۳۴:۲۰
کد مطلب:  Fpsmz185
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس در همایش ائمه جمعه استان فارس تاکید کرد:
لزوم همکاری ائمه جمعه برای ریشه کنی بیسوادی

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: از اهداف مهم سواد آموزی که یادگار امام راحل(ره) است، آموزش قرآن و نماز به افراد بیسواد جامعه اسلامی است، که خود از دغدغه های مهم روحانیون و ائمه جمعه می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، عیسی ملک پور در  همایش یک روزه ائمه جمعه استان در باشگاه فرهنگیان شیراز ، با اشاره به  تاکید مقام معظم رهبری  بر ریشه کنی بی سوادی  گفت : در سال 1387 رهبر معظم انقلاب در سفر به  استان فارس ،بر ریشه کنی بیسوادی در جامعه تاکید نمودند و پر واضح است که ائمه جمعه به عنوان نمایندگان ایشان برای ایفای نقش از دیگران سزاوارترند و می توانند در همکاری با معاونت سوادآموزی نقش برجسته ای داشته باشند.

 ملک پور افزود : در همین راستا در سال1391  تفاهم نامه کشوری  بین شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و آموزش و پرورش امضاء شده است.

وی گفت:  برای تحقق این هدف ، معاونت سواد آموزی فارس نیز سال گذشته تفاهم نامه همکاری با رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه فارس، مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان و اداره امور مساجد فارس امضاء نمود که پس از آن نیز کتاب «شتاب بخشی به سوادآموزی در استان فارس» برای تمامی ائمه جمعه استان ارسال شد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس افزود : لذا ائمه جمعه به عنوان رؤسای کمیته های همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق استان ،می توانند در راستای تحقق این هدف مهم با آموزش و پرورش همکاری نمایند.

وی یاد آور شد: از نکات  مهم تفاهم نامه کشوری امکان مشارکت مستقیم روحانیون، ائمه جماعات و همسران آنها  به عنوان معلمان سوادآموزی است که علاوه بر آموزش می توانند در تربیت مردم منطقه ،به ویژه در زمینه تقویت قرآن آموزی، نماز و سایر امور معنوی نیز نقش بسزایی داشته باشند.

 وی با  تاکید بر مشارکتی بودن مبارزه با بیسوادی  گفت: ائمه جمعه به عنوان عضو شورای پشتیبانی سواد آموزی  در سراسر کشور می توانید با شرکت مرتب در جلسات این  شورا از این امر خطیر پشتیبانی نمایید.

وی از ائمه جمعه سراسر استان درخواست کرد : به فراخور موقعیت و زمان، بخشی از خطبه ها و سخنرانی ها  نماز جمعه را به اهمیت سوادآموزی و تشویق افراد باسواد به آموزش دادن و افراد بیسواد برای فراگرفتن اختصاص دهید.

به اشتراک بگذارید :