11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ ۱۳:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1288828
همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس؛
نشست بسیجیان فرهنگی شهرستان زنجان برگزار شد

نشست بسیجیان فرهنگی با حضور فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) ،مدیرکل آموزش و پرورش استان، اعضای کانون های بسیج نواحی 1و2 زنجان و منطقه زنجانرود در محل سالن شهید تجلی اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان در سخنانی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، به رشادت ها و از جان گذشتگی های رزمندگان در دوران 8 سال دفاع مقدس اشاره نموده و اظهار داشت: خیلی از رزمندگان ما، ذاتا  نیروی نظامی نبودند بلکه بیشتر آنها مردم عادی بودند که احساس تکلیف دینی کرده بودند.

 وی با اشاره به این که «زیستن در موقعیت»، بهترین روش «آموزش» است، گفت: با توجه به اینکه ما نمی توانیم نسل جدید را به عقب برگردانیم که موقعیت های جنگ را ببینند و لمس کنند لیکن با توجه به منویات مقام معظم رهبری که فرمودند« معلمین افسران سپاه پیشرفت کشور هستند» مسئولیت ما را درقبال حفظ ارزشهای دفاع مقدس سنگین تر می کند و در این زمینه احساس تکلیف بیشتری می کنیم ،لذا وظیفه داریم با قلم و زبان خود در انجام مأموریت تربیتی خویش، این مسیر گرانبها را مواظبت و مراقبت نموده و قدر این نعمت الهی را بدانیم.

 

سردار کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی زنجان نیز در ادامه این برنامه در سخنانی با تبریک هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره ۳۵۳۶ شهید استان، با اشاره به جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: این جنگ، دفاع از آب و خاک نبود ، بلکه دفاع از اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی و دفاع از ناموس و آبروی ملت ایران بود .

وی ادامه داد: در این جنگ رزمندگان اسلام، عاشورایی جنگیدند و هشت سال دفاع مقدس ما، درس عزت و سرافرازی و عین عاشوراست.

سردار کرمی با ذکر خاطراتی از عملیات بدر و والفجر8 وشهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی ، با اشاره به این که انتقام خون سردار سلیمانی ، خروج آمریکا از قلمرو جهان اسلام است افزود: بسیج در همه جای جهان اسلام و در کشورهای مختلف شکل گرفته است، از این رو جایی برای حضور آمریکا در این کشورها نیست علی الخصوص که امروز به برکت خون شهدا و وجود مقام معظم رهبری، در اوج عزت و قدرت هستیم.

در ابتدای این جلسه نیز جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ارزش های دفاع مقدس و رشادتهای رزمندگان اسلام اشاره نموده و اظهارامیدواری کرد:  متولیان فرهنگی نیز در کنار عزیزان سپاه و بسیج بتوانند به منویات ایشان جامه ی عمل بپوشانند. در پایان این مراسم از بسیجیان فرهنگی پیشکسوت نیز تجلیل به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :