28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ ۱۳:۰۰:۲۶
کد مطلب:  1288426
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در مراسم زنگ مقاومت:
تبیین ارزشهای حماسه دفاع مقدس در بین دانش‌آموزان از اهداف نظام تعلیم و تربیت است

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در مراسم زنگ مقاومت که بصورت نمادین در یکی از مدارس ناحیه یک بهارستان طنین‌انداز شد، تبیین ارزشهای حماسه دفاع مقدس در بین دانش‌آموزان را از اهداف نظام تعلیم و تربیت دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا، جنگ هشت ساله را به عنوان یک اعتبار بین المللی خواند و زنده نگه داشتند این سرمایه را ضروری دانست.

وی افزود: جنگ برای ما یک دانشگاه بود و به ما درس خودباوری و اعتماد به نفس و ایستادگی داد و این محور‌ها می تواند در همه امور از جمله اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی راهگشا باشد.

هاشمی گفت: جنگ برای ما یک نعمت بود با همه سختی‌ها و دشواری‌های آن و ما نباید بگذاریم تجربیات آن در گذشته باقی بماند و با یادآوری رشادت‌ها و اقدامات و تدابیر جنگ می توانیم مشکلات امروز را مرتفع نماییم چرا که جنگ فقط یک پدیده تاریخی نبود و در آن قریب به سیصد هزار شهید تقدیم شد که هرکدام از آنان ارزشمند و گرانبها و سرمایه‌های بزرگی بودند.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه تبیین ارزشهای حماسه دفاع مقدس در بین دانش‌آموزان از اهداف نظام تعلیم و تربیت است، اظهار داشت: یکی از راهبردهای اصلی بهره برداری از جنگ استفاده و یادآوری خاطرات رزمندگان و تجربیات و ارزشمند آنان است و این خاطرات بدون واسطه و توسط کسی که حضور عینی داشته بیان می شود.

به اشتراک بگذارید :