18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ ۰۷:۳۵:۱۹
کد مطلب:  7aaTHQ5T
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین:
20 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در طرح سنجش سلامت نوآموزان مورد سنجش قرار می گیرند

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به مدرسه از 16 خردادماه سال جاری در استان خبر داد.

سالار قاسمی روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد سنجش گفت: این طرح با هدف ارزیابی سلامت عمومی و آمادگی تحصیلی دانش آموزان در 15 پایگاه ثابت و سیار اولیه و یک پایگاه تخصصی آغاز و تا پایان تابستان نیز ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: براساس این طرح، تمامی نوآموزان بدو ورود به دبستان در دو مرحله مقدماتی و تشخیصی در زمینه های بینایی، شنوایی، گفتار، آمادگی تحصیلی، اوتیسم، قد، توده بدنی، دندان و معاینات عمومی مورد ارزیابی و سنجش قرار می گیرند.
قاسمی ادامه داد: نوآموزانی که در طرح سنجش سلامت بدون مشکل ارزیابی شوند، برای ثبت نام به مدارس عادی و نوآموزانی که مشکوک به مشکلاتی در هر یک از زمینه های عنوان شده قرار گیرند، جهت تکمیل پرونده سلامت به مراکز تخصصی ارجاع داده خواهند شد.
به گفته وی، با اجرای این طرح پیش بینی می شود 20 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در طرح سنجش سلامت نوآموزان مورد سنجش قرار بگیرند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در پیان هزینه این طرح برای هر نوآموز را 140 هزار ریال اعلام و یادآور شد: این طرح یک برنامه کشوری است که همه ساله با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش، آموزش و پرورش استثنایی و دانشگاه علوم پزشکی به منظور سنجش و ارزیابی سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان اجرا می شود.

به اشتراک بگذارید :