10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ ۱۴:۰۰:۱۹
کد مطلب:  1287012
همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس؛
زنگ مقاومت در مدارس استان آذربایجانشرقی طنین انداز شد

همزمان با اولین روز هفته دفاع مقدس زنگ مقاومت مدارس استان آذربایجانشرقی بصورت نمادین با رعایت شرایط کرونائی طی مراسم خاصی در محل دبیرستان دوره اول سلمان فارسی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه دو تبریز توسط مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی نواخته شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی ، در این مراسم  که با حضور جمع کثیری از مسئولین استانی و ناحیه ای برگزار شد جعفر پاشایی طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم اظهار داشت: مقاومت ملت رشید اسلامی در طول چهل سال گذشته در تمام ابعاد مختلف جواب استکبار جهانی را داده است .

وی مقاومت مردانه ؛ مردان دلیر هشت سال دفاع مقدس را نمادی از پیروزی ذکر کرده و ادامه داد : ایثار مردان جبهه های حق علیه باطل به ما یاد داد که با مقاومت میشود تمام امورات کشور را مدیریت کرد و این را جوانان جبهه های امروز علیه استکبار جهانی به خوبی نشان داده اند .

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان با ذکر مواردی چند از پیکار رزمندگان و شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس به دانش آموزان یادآور شد: شهدا مردانه جنگیده و از وطن و دین خود دفاع کردند آنها با امکانات بسیار اندک مردانه ایستادند و امنیت کشور و حریم مرزها را حفظ نمودند که نمونه بارز امروزی شهدای دفاع مقدس حاج قاسم سلیمانی است که نماد غیرت و تبلور عینی مقاومت بود .

وی یادآور شد : شهدای از جان گذشته راه و رسم زندگی خویش و حضور در جنگی نابرابر را آگاهانه و آزادانه انتخاب کرده و هیچوقت به آرمانهای مقدس خویش پشت نکردند.

پاشائی در خاتمه سخنان خود شهدای هشت سال دفاع مقدس را افراد تشنه شهادت معرفی و اظهار داشت : مرام شهدا دوران هشت ساله دفاع مقدس , اسلام و دفاع از ولایت بود که که آنها عاشقانه راه خویش را برگزیدند و خوش به حال آنهائی که تشنه شهادات بودند و از کوثر وجود جهان باقی جام بلا نوشیدند .

در تداوم برنامه ها ضمن نواخته شدن زنگ مقاومت توسط مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی ؛ سردار باغبان از رزمندگان جان برکف حرمین شریف طی سخنانی یاد و خاطره شهدای حریم ولایت و حرمین شریف و هشت سال دفاع مقدس را با ذکر خاطرات شیرینی گرامی داشت و در خاتمه مراسم از کتاب زیر خمپاره های آبی که توسط هنرمند بسیجی امید پور رضا  به رشته تحریر در آمده بود رونمائی شد./ نوریان

 

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :