21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ ۱۲:۰۳:۲۳
کد مطلب:  1284826
مدیر آموزش و پرورش منطقه نوخندان خبر داد:
کسب رتبه برتر استان در زمینه توسعه متوازن رشته های نظری و فنی طی چهار سال متوالی

مدیر آموزش و پرورش منطقه نوخندان گفت: در راستای برنامه توسعه متوازن، 57 درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم این منطقه در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، رحیمه ندری با اشاره به نرخ پوشش تحصیلی 100 درصدی منطقه در مقطع ابتدایی اظهار داشت: در راستای تشکیل کمیته نظارت و ارزیابی آموزش و پرورش منطقه، شاخص های ارزیابی برای مدارس ارسال شده است و تا کنون بیش از 115بازدید توسط این کارگروه از روند اجرای پروژه مهر، ثبت نام و... صورت گرفته است.

وی با اشاره به تحویل حدود 98درصد کتاب های درسی دانش آموزان منطقه نوخندان گفت: از اولین روز های تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا، آموزش های مجازی در منطقه آغاز شد، تشکیل کمیته آموزش مجازی، برگزاری وبینارهای آموزشی ویژه مدیران و معلمان، طراحی فرم نیاز سنجی مدارس در فضای مجازی و بارگزاری فایل های تدریس شده همکاران منطقه در شبکه شاد از جمله اقدامات آموزش و پرورش منطقه نوخندان در دوران کرونایی بوده است.

مدیر آموزش و پرورش منطقه نوخندان در خصوص وضعیت پروژه های عمرانی منطقه اظهار داشت: افتتاح اتاق تخصصی درس تربیت بدنی شهید سعیدی فر، افتتاح اتاق شطرنج و دارت شهید سعیدی فر، تکمیل سالن تخصصی تربیت بدنی شهید نواب، پیشرفت 80 درصدی سالن تخصصی تربیت بدنی شهید بهشتی و راه اندازی اتاق تنیس روی میز آموزشگاه شهید رستمی از جمله اقدامات عمرانی دستگاه تعلیم و تربیت در این منطقه می باشد.

وی در ادامه با اشاره به کسب رتبه برتر استان در زمینه توسعه متوازن رشته های نظری و فنی طی چهار سال متوالی گفت: در راستای برنامه توسعه متوازن، 57 درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم این منطقه در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

این مقام مسئول با اشاره به وضعیت بهسازی و تعمیر فضاهای آموزشی و پرورشی آموزش و پرورش منطقه نوخندان با مشارکت خیرین نیک اندیش واداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان گفت: اجرای سوله کارگاه هنرستان نوید، آسفالت مدارس منطقه به متراژ هزار متر مربع، ایزوگام مدارس منطقه به متراژ هزار متر مربع و اختصاص مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال جهت تعمیرات سرویس بهداشتی و آبخوری مدارس از جمله اقدامات بهسازی فضاهای آموزشی و پرورشی این منطقه می باشد.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس ضمن اشاره به دو مرحله توزیع اقلام بهداشتی بین کلیه آموزشگاه های منطقه گفت: تولید بیش از 11هزار ماسک، ساخت پنج دستگاه ضد عفونی کننده و برگزاری کارگاه آموزش ضدعفونی کردن فضای مدارس ویژه نیروهای خدماتی با کمک مرکز بهداشت منطقه از جمله اقدامات بهداشتی آموزش و پرورش نوخندان بوده است.

ندری عدم وجود پست اداری راننده و کارشناس خرید، کمبود نیروی خدماتی و کمبود بودجه و اعتبارات کافی را از جمله چالش های آموزش و پرورش نوخندان دانست و افزود: راهیابی هنرجوی هنرستان عصمتیه به مرحله کشوری مسابقات علمی کاربردی، کسب رتبه برتر استانی در تعیین وضعیت دوره های مختلف سواد آموزی، کسب سه رتبه برتر در مسابقات جشنواره نوجوان خوارزمی و کسب شش رتبه برتر در مسابقات فرهنگی هنری و قرآن، عترت و نماز، قبولی صدر صد در امتحانات نهایی رشته علوم تجربی دختران و رشد میانگین درصد قبولی در امتحانات نهایی نسبت به سال گذشته، رشد میانگین نمرات دروس هدف دوره اول متوسطه نسبت به سال گذشته، کسب رتبه سوم استان درنرخ گذر پایه نهم به دهم و ایجاداتاق های کارآفرینی در کلیه مدارس متوسطه اول و دوم ازجمله توفیقات آموزش و پرورش منطقه نوخندان در سال تحصیلی 1399-1398 می باشد.

به اشتراک بگذارید :