21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۱۲:۴۸:۳۶
کد مطلب:  1283573
همزمان با سراسر کشور انجام شد:
برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی

صبح امروز، 29 شهریور 1399، همزمان با سراسر کشور، مراسم آغاز سال تحصیلی 1400-1399 در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، رمضان نیری مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی، با گرامی داشت آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس، به چگونگی انجام فعالیت های مختلف دانشگاه در چند ماه اخیر و دوران پیشگیری از شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: کارنامه دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در این مدت، به رغم برخی کاستی ها، با تلاش همه استادان، کارکنان و دانشجویان، کارنامه خوب و مثبتی بوده است.

نیری اظهار داشت: همه ما باید در وضعیت فعلی، یک بار دیگر نقش و مسئولیت خود را مرور کنیم و در آن عمیق شویم و بکوشیم وضعیت و موقعیت موجود را درک کنیم زیرا هر چه درک ما از شرایط موجود و نقش خودمان عمیق تر باشد، در انجام وظایف خود موفق تر خواهیم بود.

وی با اشاره به این سخن مقام معظم رهبری که " منطق و هدف آموزش و پرورش تربیت انسان شایسته است" گفت: محوری ترین عنصر برای رسیدن به این هدف، معلم است، که در سند تحول بنیادین هم به آن اشاره شده است، زیرا سودمندی امکاناتی مانند برنامه درسی، کتاب، مدرسه و ... به این است که معلم چگونه از آن استفاده می کند.

نیری ادامه داد: مقام معظم رهبری از معلمان به عنوان افسران سپاه پیشرفت کشور یاد کرده اند، که این امر اهمیت کار دانشگاه فرهنگیان را بیشتر می کند چرا که دانشگاه فرهنگیان باید از شایستگی های لازم برخوردار باشد تا در جذب، انتخاب و آموزش دانشجومعلمان به گونه ای عمل کند که معلمان خوبی تربیت شوند.

مدیر امور پردیس های خراسان رضوی به وضعیت کنونی و ماه های پیش رو اشاره کرد و تصریح نمود: ما باید دوران کرونا را مسیری ویژه و پرابهام بدانیم و برای پیمودن آن لحظه به لحظه دغدغه مندی خود را حفظ کنیم، زیرا مسیرهای پرابهام هوشیاری و دقت ویژه ای را طلب می کنند.

نیری از دانشجومعلمان خواست برای خود پروژه ای برای خودسازی، رشد شخصی و خودتعالی بخشی خویش تعریف کنند، زیرا اگر در شرایط عادی دانشجویان به طور مرتب در تشکل ها، کانون ها و انجمن ها فعال بوده اند، اکنون این فعالیت محدود شده است و آنان برای حفظ پویایی خود نیاز به تلاش بیشتر دارند.

وی ابراز امیدواری کرد با تلاش همه استادان، دانشجویان و کارکنان نیمسال پیش رو، نیمسالی موفق و توأم با مسئولیت شناسی مضاعف باشد.

در این جلسه، حجه الاسلام والمسلمین حسین میرزایی، مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان نیز در سخنان کوتاهی با اشاره به ایام آغازین ماه صفر، تلاش های حضرت زینب (س) را در این روزها، گام برداشتن در فضای تبیین و تعلیم توصیف نمود و تأکید کرد: به طور کلی کوشش های تمام بزرگان در جهت تعلیم و تربیت بوده است.

وی با یادآوری ایام دفاع مقدس، یاد و خاطره همه شهدا به ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و نیز آغاز سال تحصیلی را گرامی داشت، به  آیه 12 سوره مریم اشاره کرد و از دانشجومعلمان خواست با تأسی به این آیه با قدرت و قوت، در مسیر کسب علم و معرفت حرکت کنند.

به اشتراک بگذارید :