21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ ۱۱:۴۴:۳۶
کد مطلب:  1282647
مدیر آموزش و پرورش منطقه سرولایت خبر داد:
رشد سه درصدی جمعیت دانش آموزی منطقه سرولایت در سال تحصیلی جاری

مدیر آموزش و پرورش منطقه سرولایت از رشد سه درصدی جمعیت دانش آموزی این منطقه در سال تحصیلی جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، سعید تاتاری با اشاره به آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰_۱۳۹۹با شعار سال سلامت جویی،مهارت ورزی،تحول آفرینی اظهار داشت: نرخ پوشش تحصیلی منطقه در مقطع ابتدایی ۱۰0 درصد می باشد.

وی با اشاره به رشد سه درصدی ثبت نام دانش دانش آموزان در مدارس سطح منطقه گفت: 328 همکار فرهنگی وظیفه نعلیم و تربیت دو هزار و ۲۱۸دانش آموز منطقه سرولایت در قالب ۱۶۳ کلاس درس را در سال تحصیلی جاری برعهده دارند.

مدیر آموزش و پرورش سرولایت با اشاره به اینکه از اولین روزهای تعطیلی مدارس در سال تحصیلی گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، آموزش های مجازی در منطقه آغاز شد، بیان کرد: توجه به نقشه یاددهی_یادگیری منطقه، برگزاری نشست های تخصصی در بستر سامانه شاد، تولید محتوای الکترونیکی ،تولید و تهیه بسته های آموزشی از جمله اقدامات آموزش و پرورش سرولایت در زمینه فضای مجازی می باشد.

این مقام مسئول کمبود نیروی انسانی، کمبود سرانه آموزشی و عمرانی، فرسودگی ساختمان مدارس، عدم پوشش شبکه های اپراتور تلفن همراه و برخی شبکه های رسانه ملی در بیشتر روستاهای منطقه را از جمله چالش های پیش رو آموزش و پرورش سرولایت دانست.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرولایت در خصوص وضعیت پروژه های عمرانی شهرستان اظهار داشت: هم اکنون 10 کلاس درس در قالب سه آموزشگاه در سطح منطقه در دست احداث می باشد.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به توسعه هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش گفت: در راستای برنامه توسعه متوازن، قریب به 40  درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم این منطقه در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به توفیقات آموزش و پرورش سرولایت اظهار داشت: ارتقا درصد قبولی دانش آموزان در تمامی پایه های تحصیلی، کسب ۱۲ رتبه برتر استانی در جشنواره نوجوان خوارزمی،کسب دو رتبه ممتاز در جشنواره بازی و یادگیری ،کسب رتبه اول استان در فراخوان دستاوردهای سند تحول بنیادین،کسب پنج مقام عالی و سه مقام ممتاز در مسابقات قرآن و عترت،کسب پنج مقام اول استانی توسط دانش آموزان دارالقرآن شهید احمدی در مسابقه بزرگ نور و کسب سه مقام برتر دانش آموزی منطقه سرولایت در مسابقه بزرگ کشوری «ما کرونا را شکست میدهیم» از جمله توفیقات آموزش و پرورش سرولایت در سال تحصیلی 1399-1398 می باشد.

به اشتراک بگذارید :