21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ ۱۵:۲۲:۴۸
کد مطلب:  1282251
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین تکریم مدیر سابق آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد مقدس:
مدیریت مبتنی بر روابط انسانی، زمینه ساز افزایش بهره وری سازمانی است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین تکریم مدیر سابق آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد مقدس، مدیریت مبتنی بر روابط انسانی را زمینه ساز افزایش بهره وری سازمانی دانست.

 به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در آیین تکریم مدیر سابق آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد مقدس ضمن تقدیر از مجموعه فعالیت ها و اقدامات آقای باقری در دوره مسئولیت ایشان، وی را فردی اخلاق مدار و دارای سبک مدیریتی موفق دانست و اظهار داشت: تئوری مدیریتی آلتون مایو، مدیریت مبتی بر روابط انسانی است که برتری و رجحان انسان و روابط انسانی را بر ابزار ها مطرح می کند.

وی ملاک عمل قرار گرفتن روابط انسانی، توسط مدیران سازمان ها و نهاد هارا سبب ایجاد احساس تعلق سازمانی نیروی انسانی شاغل در آن سازمان دانست و افزود: با افزایش احساس تعلق سازمانی، سطح مشارکت رشد می یابد و در نتجه میزان بهره وری سازمان افزایش خواهد یافت.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن تبرک انتصاب آقای قوامی نژاد در سمت مدیر آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد مقدس، ایشان را فردی پرانگیزه، خلاق، پژوهشگر و دارای تجارب موفق آموزشی و مدیریتی دانست و گفت: مسئولیت امانتی در دستان مسؤلین است و امیدواریم آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد مقدس با توجه به ظرفیت های خوب موجود، در مسیر رشد و پیشرفت به حرکت خود ادامه دهد.

خدابنده در ادامه ضمن تقدیر از زحمات مجموعه همکاران آموزش و پرورش خراسان رضوی در بازگشایی مدارس سطح استان اظهار داشت: با توجه به بازدید و بررسی های صورت گرفته از مدارس توسط کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی بیش از ٨٢ درصد مدارس استان پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده را رعایت کرده اند.

وی جلب اعتماد عمومی به دستگاه تعلیم و تربیت را بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: جلب اعتماد همکاران، خانواده ها و دانش آموزان با ایجاد نظم و شفافیت در امور می تواند سطح مشارکت آنها را افزایش دهد که در نتیجه بسیاری از مشکلات ما در آموزش و پرورش مرتفع خواهد شد.

این مقام مسئول در خصوص برگزاری کلاس های درس در مدارس با تراکم بالای جمعیت دانش آموزی گفت: شورای مدرسه به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می تواند با توجه به جمعیت دانش آموزی هر کلاس درس، دانش آموزان را به دو یا سه گروه تقسیم نماید تا دانش آموزان نیمی از ایام هفته را درمنزل به صورت آموزش مجازی و نیمی از هفته را در کلاس های درس و به صورت حضوری آموزش ببینند.

وی با تاکید بر وجود انعطاف پذیری لازم در برنامه های آموزش و پرورش با توجه به شرایط خاص موجود گفت: شبکه شاد تنها ترین و مطمئن ترین شبکه برای ارائه آموزش های مجازی است که برای سال تحصیلی جدید بسیاری از معایب آن مرتفع شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه مستندات بارگذاری شده فعالیت های دانش آموزان و معلمان در شبکه شاد تنها منبع ارزشیابی دانش آموزان و ارزیابی فعالیت معلمان در آموزش غیرحضوری می باشد اظهار داشت: در سامانه شاد اطلاعات کاربران تنها بر روی سرور آموزش و پرورش قرار می گیرد و می توان از آن به عنوان یک سامانه پاک برای استفاده دانش آموزان نام برد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه برگزاری کلاس های درس حضوری دانش آموزان با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سه جلسه 35 دقیقه ای همراه با 10 دقیقه زمان استراحت در بین جلسات خواهد بود گفت: در این شیوه عملا از 24 ساعت فعالیت موظف معلمان، 12 ساعت به صورت حضوری و 12 ساعت دیگر به صورت مجازی خواهد بود.

وی در پایان افزود: در روزهای نخست بازگشایی مدارس حدود ٧٠ درصد دانش‌آموزان استان در کلاس های درس خود با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی حضور داشته اند.

به اشتراک بگذارید :