22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ ۱۴:۴۶:۰۴
کد مطلب:  1282241
رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور:
فرهنگ‌سازی در کنار مدرسه سازی باید در اولویت کارها قرار بگیرد

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور گفت: برای محرومیت زدایی در مناطق محروم درکنار ساخت مدرسه باید برای فرهنگ‌سازی فکری جمعیت غالب نیز برنامه ریزی کنیم

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، با حضور مهرالله رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور و محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، بیست و ششمین نشست اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان های استان تهران در سالن آیت‌الله هاشمی اداره کل برگزار شد.

مهرالله رخشانی مهر با اشاره به اینکه معمولا برای محرومیت زدایی و تجهیز و ساخت مدارس باید فرهنگ‌سازی هم داشته باشیم گفت: در برخی از مناطق محروم ما با مشکل فرهنگی غالب در آن منطقه مواجه هستیم که نسبت به تحصیل و رشد استعدادهای دانش‌آموزان نگاه همراهی ندارند که باید در اینگونه مناطق با ساخت و تجهیز مدارس شبانه روزی و مدارسی که مجهز به خوابگاه هستند بتوانیم به دنبال کشف استعدادها و آموزش دانش‌آموزان باشیم.

وی مدرسه سازی را مصداق کامل صدقه جاریه دانست و گفت: وقتی هدفمان مقدس باشد و به دنبال آن تلاشمان را معطوف خدمت به فرزندان این سرزمین کنیم قطعا به نتایج ارزنده‌ای دست خواهیم یافت.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور با اشاره به همراهی خوب خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های استان تهران در در تامین فضاهای آموزشی گفت: در سال 98 خیرین بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان در این راه هزینه کردند و برآورد ما این است که در سال جاری نیز ۶۰ درصد کلاس‌های ‌درس تخریب شده توسط خیرین ساخته شود.

رخشانی‌مهر در ادامه گفت: میزان اعتبارات نوسازی مدارس در استان تهران در سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان بود و  پیش‌بینی ما برای سال جاری حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است.

به اشتراک بگذارید :