21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ ۱۰:۳۲:۲۷
کد مطلب:  1282005
مدیر آموزش وپرورش شهرستان ششتمد خبر داد:
تحصیل بیش از 56 درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم شهرستان ششتمد در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش

مدیر آموزش وپرورش شهرستان ششتمد گفت: در راستای برنامه توسعه متوازن، بیش از 56 درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم این شهرستان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

 به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، جواد شعبانی با بیان اینکه نرخ پوشش تحصیلی این شهرستان در مقطع ابتدایی100درصد می باشدگفت:در راستای برنامه توسعه متوازن، بیش از 56 درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم این شهرستان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

وی با اشاره به فعالیت 272 کلاس درس در قالب 84 آموزشگاه در سال تحصیلی1400-1399 افزود: 482 همکار شاغل فرهنگی وظیفه تعلیم و تربیت چهار هزار و 375 دانش آموز این شهرستان را بر عهده دارند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ششتمد در خصوص وضعیت پروژه های عمرانی شهرستان اظهار داشت: تکمیل طبقه سوم ساختمان اداره آموزش وپرورش و طبقه دوم آموزشگاه طالقانی، افتتاح یک آموزشگاه 3 کلاسه، کف سازی وآسفالت محوطه و عایق کاری سقف 8 آموزشگاه، بهسازی سرویس های بهداشتی مدارس شبانه روزی، افزایش سه کلاس درس و زیباسازی محیط 20 آموزشگاه از جمله اقدامات عمرانی دستگاه تعلیم و تربیت در این شهرستان می باشد.

وی با اشاره به افتتاح یک آموزشگاه سه کلاسه با مشارکت خیرین نیک اندیش در آینده ای نزدیک گفت: کمبود نیروی انسانی و عدم وجود زیرساخت های لازم برای آموزش مجازی از جمله چالش های آموزش و پرورش  شهرستان ششتمد می باشد.

وی در ادامه با اشاره به افزایش جمعیت دانش آموزی شهرستان در سال تحصیلی جدید گفت: کسب چندین رتبه برتر استانی در جشنواره نوجوان خوارزمی و جشنواره علمی پژوهی و کسب عناوین برتر مسابقات فرهنگی هنری و سفیران سلامت از جمله توفیقات آموزش و پرورش این شهرستان در سال تحصیلی 99-1398 می باشد.

به اشتراک بگذارید :