21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ ۱۳:۴۵:۵۸
کد مطلب:  1281533
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد:
ارتقا ۳.۲ درصدی نرخ باسوادی استان از ابتدای سال 92

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه از ارتقا ۳.۲ درصدی نرخ باسوادی استان از ابتدای سال 92 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، مصطفی اسدی در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه با بیان اینکه سیاست‌های نهضت سواد آموزی از ابتدای انقلاب اسلامی ایران مبتنی بر حذف بی سوادی در کشور بوده است اظهار داشت: آمار  باسوادی کشور درسال 1355 تنها ۴۷.۵ درصد بوده است که از این مقدار حدود ۷۰ درصد در مقطع ابتدایی بوده اند.

وی با اشاره به اینکه در سال 1358 به فرمان امام خمینی (ره) پیکار جهادی با بی سوادی آغاز شد و امام خمینی ( ره) این مهم را واجب شرعی دانستند افزود: خراسان رضوی با میانگین نرخ باسوادی 94 درصدی اعلام شده در سال 95 حدود 2 درصد از میانگین کشور بالاتر بوده است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی مدرسه محوری، نظارت صحیح بر فعالیت‌های کمی و کیفی و شتاب بخشی را از سیاست‌های سازمان نهضت سوادآموزی در سال ۹۹ دانست و افزود: در راستای طرح وقف سواد، طی تفاهم‌نامه‌ منعقد شده با شهرداری، اعتبار ۶ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که به کمک تسهیل گران اجتماعی توانسته ایم دو هزار بی سواد را شناسایی کنیم.

این مقام مسئول از ارتقا ۳.۲ درصدی نرخ باسوادی استان از ابتدای سال 92 خبر داد و گفت: حدود هفت هزار نفر در ۱۰۶ مرکز یادگیری خراسان رضوی آموزش می بینند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به شعار سال 1399 که جهش تولید نامگذاری شده است گفت: مراکز یادگیری به توانمند سازی و ارتقاء سطح معیشت خانواده ها کمک شایان توجهی کرده است.

به اشتراک بگذارید :