21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ ۱۲:۴۷:۴۸
کد مطلب:  1281455
مدیر آموزش وپرورش شهرستان کاشمر خبر داد:
انعقاد تفاهم نامه های همکاری مشترک با خیرین مدرسه ساز با اعتباری بالغ بر 115 میلیارد ریال

مدیر آموزش وپرورش شهرستان کاشمر از انعقاد تفاهم نامه های همکاری مشترک با خیرین مدرسه ساز با اعتباری بالغ بر 115 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرروش خراسان رضوی، علی طاهریان با اشاره به آغاز سال تحصیلی 35 هزار دانش آموز شهرستان کاشمر همزمان با سراسر کشور در 15 شهریور ماه گفت: ضدعفونی سطوح، تهیه مواد ضدعفونی، ماسک و اقلام بهداشتی و همچنین تهیه دستگاه ضدعفونی دست به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس از جمله اقدامات آموزش و پرورش این شهرستان در بازگشایی مدارس بوده است.

وی با بیان اینکه آموزش های مجازی از نخستین روزهای تعطیلی مدارس در اسفندماه سال گذشته با تلاش همکاران ما در آموزش و پرورش کاشمر آغاز شد و فرآیند آموزش استمرار داشته است افزود: برگزاری نشست مشترک با اداره مخابرات شهرستان، اجرای دوره های آموزشی ویژه همکاران و برگزاری 32 ساعت دوره ضمن خدمت در بستر سامانه شاد ویژه کلیه همکاران،تولید محتوای آموزشی، ارسال محتوای آموزشی به مدارس و حضور کارشناسان فناوری در سطح مدارس شهرستان به منظور ارائه آموزش تولید محتوا و فعالیت در بستر سامانه شاد از جمله اقدامات آموزش و پرورش این شهرستان در راستای آموزش مجازی بوده است.

این مقام مسئول وضعیت پوشش تحصیلی شهرستان کاشمر را بیش از97 درصد دانست و افزود: در راستای برنامه توسعه متوازن، بیش از40 درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم این شهرستان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

طاهریان با اشاره به توفیقات آموزش و پرورش کاشمر اظهار داشت: کسب دو مقام اول کشوری درخط نسخ و شعر وکسب رتبه برتر استانی درجشنواره نوجوان خوارزمی از جمله توفیقات آموزش و پرورش کاشمر در سال تحصیلی 1399-1398 می باشد.

مدیر آموزش وپرورش کاشمر از افزایش چشمگیر رشد جمعیت دانش آموزی شهرستان در سال تحصیلی جدید خبر داد وگفت: دو هزار 35 همکار فرهنگی شاغل در آموزش و پرورش شهرستان کاشمر وظیفه تعلیم و تربیت 35 هزار دانش آموز این شهرستان را بر عهده دارند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با خیرین نیک اندیش به مبلغ یازده میلیارد و 500 میلیون تومان در سال جاری افزود: تاسیس و راه اندازی مرکز پزشکی فرهنگیان کاشمر با اعتباری بالغ بریک میلیارد و700میلیون تومان، احداث استخر جدید ذخیره آب در اردوگاه دانش آموزی شهرستان با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و200 میلیون تومان و آغاز مراحل احداث رصدخانه دانش آموزی در شهرستان از جمله اقدامات عمرانی دستگاه تعلیم و تربیت در این شهرستان می باشد.

طاهریان در پایان با اشاره به 46 پروژه در دست اقدام آموزش و پرورش شهرستان کاشمر با مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و خیرین نیک اندیش تصریح کرد: هم زمان با آغاز سال تحصیلی 20 کلاس درس در قالب 3 آموزشگاه به فضای آموزش وپرورش شهرستان افزود شده است و دو پروژه مرکز اسناد آموزش وپرورش با اعتبار 200میلیون تومان و موزه علوم با اعتباری بالغ بر170میلیون تومان به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

به اشتراک بگذارید :