25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ ۱۳:۲۰:۰۱
کد مطلب:  1280796
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه ویدئوکنفرانس شورای معاونین اداره کل و روسای ادارات آموزش و پرورش استان خبر داد:
رعایت پروتکل های بهداشتی در 80 درصد مدارس استان

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه ویدئوکنفرانس شورای معاونین اداره کل و روسای ادارات آموزش و پرورش استان گفت: با توجه به بازدید و بررسی های صورت گرفته از مدارس توسط کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی 80 درصد مدارس استان پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده را رعایت کرده اند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده ضمن تقدیر از زحمات مجموعه همکاران آموزش و پرورش خراسان رضوی در بازگشایی مدارس سطح استان اظهار داشت: با توجه به بازدید و بررسی های صورت گرفته از مدارس توسط کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی 80 درصد مدارس استان پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده را رعایت کرده اند.

وی جلب اعتماد عمومی به دستگاه تعلیم و تربیت را بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: جلب اعتماد همکاران، خانواده ها و دانش آموزان با ایجاد نظم و شفافیت در امور می تواند سطح مشارکت آنها را افزایش دهد که در نتیجه بسیاری از مشکلات ما در آموزش و پرورش مرتفع خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به ناپایداری شرایط موجود با توجه به شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: در این شرایط خاص انعطاف پذیری در برنامه ها بایستی به عنوان یک اصل مدیریتی مورد توجه قرار گیرد، لیکن این مهم به معنای تغییر در اهداف سازمانی نیست بلکه با تثبیت اهداف از پیش تعیین شده بایستی با تغییر در نگاه و نگرش به سمت تغییرات ساختاری و تغییر در روش ها حرکت کرد.

خدابنده با اشاره به نقش الگویی رفتار معلمان در شکل گیری شخصیت دانش آموزان اظهار داشت: مدرسه یک کانون فرهنگی است و همواره بایستی همه امور فرهنگی، تربیتی و اخلاقی دانش آموزان در مدارس مورد توجه قرارگیرد.

وی در پایان حساسیت بالای جامعه نسبت به آموزش و پرورش را نشان از اهمیت و جایگاه این نهاد دانست و افزود: ما بایستی با همراه ساختن جامعه با اهداف آموزش و پرورش، سطح مشارکت عمومی را افزایش داده و در این مسیر مدیران مدارس می توانند نقش اساسی را ایفا نمایند.

به اشتراک بگذارید :