21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ ۱۱:۵۹:۴۳
کد مطلب:  1280707
مدیر آموزش و پرورش شهرستان جوین خبر داد:
فعالیت چهار هزار دانش آموز شهرستان در 26 پایگاه اوقات فراغت مجازی در بستر سامانه شاد در ایام تابستان

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جوین گفت: چهار هزار دانش آموز شهرستان در 26 پایگاه اوقات فراغت مجازی در بستر سامانه شاد در ایام تابستان فعایت داشته اند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، عباس پویان مهر با اشاره به تحصیل 12 هزار و 668 دانش آموز در 120مدرسه شهرستان جوین گفت: نرخ پوشش تحصیلی در شهرستان جوین در مقطع ابتدایی بیش از 95 درصد و در مقطع متوسطه حدود 85 درصد است.

 وی با اشاره به فعالیت یک هزار و 200 همکار فرهنگی در آموزش و پرورش شهرستان جوین اظهار داشت: چهار هزار دانش آموز شهرستان در 26 پایگاه اوقات فراغت مجازی در بستر سامانه شاد در ایام تابستان فعایت داشته اند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جوین در خصوص وضعیت پروژه های عمرانی شهرستان اظهار داشت: اضافه شدن هشت کلاس درس به فضاهای آموزشی شهرستان با بهره برداری از دو  فضای آموزشی در سال تحصیلی جدید با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد ریال، پیشرفت 90 درصدی پروژه مرحوم دلجو با 9 کلاس درس و انعقاد تفاهم نامه ساخت شش فضای آموزشی با تعداد 29 کلاس درس با اعتباری بالغ بر 81 میلیارد ریال با مشارکت  شرکت پارس فولاد جوین،و خیرین نیک اندیش از جمله اقدامات عمرانی دستگاه تعلیم و تربیت در این شهرستان می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به وضعیت بهسازی و تعمیر فضاهای آموزشی و پرورشی آموزش و پرورش شهرستان جوین گفت: نصب حدود 8 هزار متر مربع ایزوگام مدارس، مرمت و نقاشی حدود 60 درصد از مدارس، هزار متر دیوار کشی مدارس، تهیه یک هزار و 500 دستگاه صندلی دانش آموز، تهیه و توزیع 60 دستگاه وسیله سرمایشی مدارس و 20 دستگاه ویدیو پروژکتور جهت تجهیر مدارس، بیش از پنج هزار متر مربع محوطه سازی و بتن ریزی مدارس و توزیع اعتبار 410 میلیون ریالی برای تهیه مواد ضدعفونی و اقلام بهداشتی در مدارس از جمله اقدامات بهسازی فضاهای آموزشی و پرورشی این شهرستان می باشد.

پویان مهر کمبود نیروی انسانی، فرسودگی و قدمت زیاد 30 درصد مدارس شهرستان و غیر بومی بودن بخشی از نیروی انسانی شاغل در آموزش و پرورش این شهرستان را از جمله چالش های آموزش و پرورش شهرستان جوین دانست و افزود: 95 درصد مدارس سطح شهرستان حداقل به یک ویدیو پروژکتور مجهز هستند.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به توفیقات آموزش و پرورش جوین اظهار داشت:کسب رتبه دوم مسابقات کشوری فیلم کوتاه در فراخوان ملی پرسش مهر، کسب رتبه کشوری در مسابقات قران عترت و نماز دانش آموزی و کسب 38 رتبه برتر در مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان استان از جمله توفیقات آموزش و پرورش جوین در سال تحصیلی 1399-1398 می باشد.

به اشتراک بگذارید :