27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ ۰۹:۳۶:۵۳
کد مطلب:  1279889
رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهرستان های استان تهران :
کسب چهارده رتبه برتر و درخشش دانش آموزان با نیازهای ویژه در پانزدهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز سراسر کشور

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهرستان های استان تهران از کسب چهارده رتبه برتر و درخشش دانش آموزان با نیازهای ویژه در پانزدهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز سراسر کشور و سه رتبه برتر در سومین دوره مسابقات قرآن و عترت فرهنگیان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،  دژن رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهرستان های استان تهران با اشاره به  اینکه مسابقات کشوری قرآن و عترت به میزبانی استان خراسان رضوی، برای همکاران در رشته های نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و حفظ قرائت و برای دانش آموزان در رشته های صحیفه سجادیه، نهج البلاغه، حفظ مکتوب، احکام، انشای نماز، اذان، قرائت، قرائت تحقیق، ترتیل و حفظ قرآن کریم، به صورت مجازی برگزار شد؛ گفت: 14 دانش آموز با نیاز های ویژه و سه نفر از همکاران محترم فرهنگی این استان موفق به کسب رتبه های کشوری شدند.

وی با تاکید بر اینکه در آیات و احادیث همواره بر تزکیه، تربیت و پرورش توصیه شده است ، اظهار داشت:: کار تربیتی در مدارس وظیفه تمام عوامل اجرایی و آموزشی است و مدیران محترم مدارس استثنایی با توجه به شرایط مدارس و دانش آموزان، با استفاده از پتانسیل و ظرفیت همکاران مدرسه به مسائل تربیتی پرداخته و خود الگوی مناسبی در مسائل تربیتی و هنجارهای اخلاقی برای دانش آموزان هستند .

 

دژن ادامه داد: برای آنکه جامعه به حیات طیبه ای که قرآن کریم مژده میدهد برسد باید نسبت به نهادینه سازی تربیت دینی و شکل دادن اعتقادات در ذهن دانش آموزان و آموزش مسائل دینی و نماز اقدام کرد.

این مقام مسئول ضمن تاکید بر نقش فرهنگیان در تربیت دینی دانش آموزان تصریح کرد: همکاران توانمند این استان  یک مقام اول و دو مقام دوم کشوری در زمینه قرآنی و دانش آموزان عزیز 8 مقام اول ، سه مقام دوم و سه مقام سوم کشوری را در مسابقات به خود اختصاص دهند.

گفتنی است، نتایج سومین دوره مسابقات کشوری قرآن و عترت فرهنگیان به شرح ذیل است:

حسین فرزان مقدم، مقام اول در رشته قرائت ترتیل

خدیجه قلعلی زاده، مقام دوم در رشته قرائت تحقیق

زینب حمیدی فرد، مقام دوم در رشته حفظ پنج جزء

     نتایج مسابقات دانش آموزی به شرح ذیل می باشد:

مقام اول کشوری پسران:  

محمد مهدی یحیایی، پایه نهم، رشته قرائت ترتیل، آسیب دیده بینایی

 عبدالخالد نورزایی، پایه نهم، قرائت ترتیل، آسیب دیده ذهنی

 میلاد نجفی، پایه نهم، حفظ مکتوب، آسیب دیده شنوایی       

 سعید غلام اوغلی، پایه دوازدهم، احکام، آسیب دیده شنوایی

مقام اول کشوری دختران:   زهرا خلیلی، پایه هفتم، قرائت ترتیل، آسیب دیده بینایی

   فاطمه پیر هادی، پایه دهم، قرائت ترتیل، آسیب دیده ذهنی

  فاطمه ابوالفتحی، پایه دوازدهم، انشای نماز، آسیب دیده ذهنی

 مهدیه شیر محمدی، پایه یازدهم، نهج البلاغه، آسیب دیده شنوایی

مقام دوم کشوری:          

  فاطمه جعفری، پایه یازدهم، احکام، آسیب دیده ذهنی

  زینب رسولی، پایه دهم، انشای نماز، آسیب دیده ذهنی

 رقیه فتحعلی زاده، پایه هفتم، حفظ مکتوب، آسیب دیده شنوایی

مقام سوم کشوری:         

حسن گودرزی، پایه هفتم، رشته اذان، آسیب دیده ذهنی

  مریم نوروزی، پایه دوازدهم، حفظ پنج جزء، آسیب دیده بینایی

  مریم غلامحسینی، پایه دهم، احکام، آسیب دیده ذهنی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :