25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ ۱۲:۴۲:۱۰
کد مطلب:  1278839
مدیر آموزش و پرورش شهرستان فیروزه مطرح کرد:
تلاش آموزش و پرورش شهرستان فیروزه در راستای توسعه زیرساخت های آموزش مجازی

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فیروزه گفت: استمرار آموزش در فضای مجازی باروش های مختلفی از جمله درس نامه، تولید محتوا، آموزش آنلاین و...، ایجاد دو استودیو تولید محتوای آموزشی و برنامه ریزی جهت ایجاد دو استودیوی دیگر از جمله اقدامات شاخص در زمینه توسعه آموزش های مجازی می باشد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، ابراهیم حیدری با اشاره به افزایش 200 نفری جمعیت دانش آموزان شهرستان فیروزه گفت: در شرایط کنونی حفظ امنیت روحی و سلامت دانش آموزان و خانواده های آنها مهمترین اولویت آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به تحصیل  7 هزار و 840 دانش آموز شهرستان فیروزه در قالب 438 کلاس درس اظهار داشت: تنوع بخشی به روشهای آموزشی و تربیتی و استفاده از شیوه های نوین تدریس توسط همکاران ما در آموزش و پرورش شهرستان به صورت جدی در حال پیگیری است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فیروزه با اشاره به فعالیت 743 همکار شاغل در آموزش و پرورش شهرستان فیروزه گفت: با احتساب همکاران بازنشسته ،انتقال یافته و ورودی های جدید، با کمبود 20 نیرو در مقطع ابتدایی مواجه هستیم.

حیدری درادامه به تشریح اقدامات آمورش و پرورش شهرستان فیروزه درحوزه آموزش مجازی پرداخت وگفت: استمرار آموزش در فضای مجازی باروش های مختلفی از جمله درس نامه، تولید محتوا، آموزش آنلاین و...، ایجاد دو استودیو تولید محتوای آموزشی و برنامه ریزی جهت ایجاد دو استودیوی دیگر از جمله اقدامات شاخص در این زمینه می باشد.

وی افزود: آموزش نرم افزار برای تولید محتوای آموزشی به شکل مجازی و برگزاری جلسات مدیران در سامانه شاد به شکل زنده از جمله اقدامات آموزشی انجام شده ویژه همکاران بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به دسترسی همه مدارس شهرستان به اینترنت پرسرعت افزود: ساخت و بازسازی چهار آموزشگاه و بهره برداری از یک سالن ورزشی از جمله اقدامات عمرانی دستگاه تعلیم و تربیت در این شهرستان می باشد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فیروزه کمبود سرانه مدارس و فضاهای آموزشی در شهر فیروزه، هزینه های بالای حامل های انرژی و خرید انشعابات را از جمله چالش های آموزش و پرورش این شهرستان دانست و افزود: در راستای برنامه توسعه متوازن، حدود 48 درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم این شهرستان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

حیدری در پایان با اشاره به توفیقات آموزش و پرورش فیروزه اظهار داشت: ارتقاء میانگین نمرات امتحانات نهایی، کسب 13 رتبه برتر استانی در جشنواره نوجوان خوارزمی، کسب رتبه سوم کشوری در جشنواره الگوی برتر تدریس، کسب سه رتبه برتر استانی در دوسالانه جشنواره تجارت برتر، کسب رتبه دوم مسابقات احکام فرهنگیان استان، کسب 17 رتبه برتر در سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی هنری،کسب رتبه دوم کشوری در مسابقات فرهنگی هنری در رشته آواز سنتی، کسب رتبه دوم تیمی مسابقات کشتی فرنگی دانش آموزان نوجوان، کسب 21 رتبه برتر در مسابقات قرآن ، عترت و نماز و راهیابی دو دانش آموز شهرستان به مسابقات کشوری در رشته تفسیر از جمله توفیقات آموزش و پرورش فیروزه در سال تحصیلی 1399-1398 می باشد.

به اشتراک بگذارید :