18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۶ ۰۹:۵۵:۵۳
کد مطلب:  og81qcSV
معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی قزوین:
40 نفر از معلمان استان در اعتبارسنجی کتب درسی مشارکت دارند

اعتبارسنجی شش کتب درسی نونگاشت شامل ریاضی و آمار، شیمی، اموردامی، صنایع فلز، سرامیک و تزیینات داخلی پایه دهم به گروه بررسی محتوای استان قزوین واگذار شد.

خیرالله رحمانی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان در خصوص اعتبارسنجی محتوای شش کتاب درسی گفت: با توجه به کارنامه قابل قبول استان در پروژه های اعتباربخشی و ارزشیابی فشرده کتب پایه نهم و پنجم، پروژه اعتبارسنجی شش کتب درسی نونگاشت شامل ریاضی و آمار، شیمی، اموردامی، صنایع فلز، سرامیک و تزیینات داخلی پایه دهم ، توسط دفتر تألیف کتب درسی متوسطه به استان قزوین واگذار شده است.

وی افزود: اعتبار سنجی کتب درسی با همکاری اساتید و دبیران برجسته استان قزوین انجام خواهد شد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی قزوین خاظر نشان کرد: برای نخستین بار در کشور این پروژه به صورت مجازی بوده و همکاران با ورود به سامانه اعتبارسنجی کتب درسی به آدرس WWW.etebarsanji.org محتوای بارگذاری شده کتب درسی را مشاهده و بر اساس 40 شاخص اقدام به اعتبارسنجی آن می نمایند.

نایب رئیس کمیته تحلیل محتوای استان  در خصوص بازه زمانی این پروژه اضافه کرد: با توجه به اینکه در این پروژه کل محتوای کتب بارگذاری نشده و واحدهای یادگیری به صورت تدریجی بارگذاری می شوند، انتظار می رود تا نیمه اول خرداد این فعالیت ادامه داشته باشد.

رحمانی ضمن تشکر از اساتید و همکارانی که با قبول مسئولیت، گام های اساسی را در رفع اشکالات پیش نویس کتب درسی برمی دارند، تأکید کرد: از سایر همکاران دعوت می گردد با ورود به سایت مذکور و ثبت نظرات خویش در تدوین محتوایی با استانداردهای بالا همکاری نمایند، در حال حاضر 40 نفر از همکاران استان در اعتبارسنجی کتب درسی مشارکت دارند.

به اشتراک بگذارید :