21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ ۱۳:۱۶:۳۰
کد مطلب:  1277475
مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد خبر داد:
رشد 10 درصدی جمعیت دانش آموزی شهرستان گناباد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد گفت: طرح هاتف یا همان طرح هدایت استعداد و توانمندی فرزندان، به عنوان یک طرح ابتکاری شهرستان از دوره دوم ابتدایی با تکیه بر شیوه های مدرن و اصول هشت گانه گاردنر، استعداد و توانمندی دانش آموزان را رصد می نماید.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، حسین احمدی با اشاره به ثبت نام 99 درصدی دانش آموزان در مدارس برای سال تحصیلی 1400-1399 افزود: یک هزار و 800 همکار فرهنگی در آموزش و پرورش گناباد مشغول فعالیت می باشند، همچنین جمعیت دانش آموزی شهرستان نسبت به سال گذشته با رشدی 10 درصدی روبه رو بوده است.

احمدی با اشاره به اجرای طرح هاتف در آموزش و پرورش شهرستان گناباد گفت: طرح هاتف یا همان طرح هدایت استعداد و توانمندی فرزندان، به عنوان یک طرح ابتکاری شهرستان از دوره دوم ابتدایی با تکیه بر شیوه های مدرن و اصول هشت گانه گاردنر، استعداد و توانمندی دانش آموزان را رصد می نماید.

وی افزود: امسال حوزه معاونت آموزشی  با راه اندازی مرکز مشاوره تحصیلی (خانه کنکور) در مرحله اول از اوایل آبان ماه تا قبل از شیوع کرونا برای تمامی پایه های دوره دوم متوسطه با ارایه ی 240 جلسه آموزشی، قریب به 500 ساعت آموزشی را با تخفیف 60 درصد برای دانش آموزان کنکوری اجرا نموده است.

مدیر آموزش و پرورش گناباد با اشاره به استفاده 100 درصدی همکاران و بیش از 64 درصدی دانش آموزان از شبکه شاد  اظهار داشت: در مدت تعطیلی مدارس به واسطه شیوع کرونا ویروس به منظور ممانعت از انقطاع چرخه ی آموزش،درکنار برنامه های آموزشی رسانه ی ملی، حدود 221 آموزشگاه شهرستان با بهره گیری از فضای مدارس مجازی با دانش آموزان در ارتباط هستند و همکاران ما بسته های آموزشی خود را به صورت روزانه در شبکه شاد بارگذاری می نمایند. 

این مقام مسئول با اشاره به راه اندازی کانال آزمون مجازی آموزش و پرورش شهرستان ویژه مدارس دوره دوم ابتدایی و دوره اول و دوم متوسطه افزود: تاکنون قریب به دو هزار ساعت نفر بسته های آموزشی ویژه دانش آموزان ارایه شده است و روز های شنبه، دوشنبه و چهارشنبه لینک آزمون ها در دسترس تمامی دانش آموزان مقاطع مختلف قرار می گیرد تا فرصتی برای ارزشیابی و خود آزمایی فراهم گردد.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به توسعه هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش گفت: در راستای برنامه توسعه متوازن، قریب به 41 درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد در خصوص وضعیت پروژه های عمرانی شهرستان اظهار داشت: افتتاح یک پروژه عمرانی شش کلاسه و یک نمازخانه، تکمیل دو پروژه در حال ساخت با اعتبار تقریبی دو میلیارد تومان به همت خیرین نیک اندیش و در آینده نزدیک ساخت و تکمیل دو پروژه آموزشی و پرورشی دیگر نیز از جمله اقدامات عمرانی دستگاه تعلیم و تربیت در این شهرستان می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به فعالیت های آموزش و پرورش گناباد در دوران شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: تهیه و نشر پیام های بهداشتی، آموزش نیروهای خدماتی و توزیع اقلام بهداشتی، انتشار مطالب مرتبط با کسب مهارت و آمادگی بدنی، برگزاری چالش ورزشی دانش آموزان گنابادی با رقابت 528 نفر، ایجاد کانالی اختصاصی با حضور مشاورین و اجرای جشنواره  خاطرات کرونایی از جمله اقدامات صورت گرفته در این راستا است.

احمدی با اشاره به جذب مشارکت خیرین گنابادی سراسر کشور گفت: در آغاز مهرماه بخشی از قریب یک ملیلیارد و سیصد میلیون تومان کمک خیرین نیک اندیش به صورت پک های تحصیلی به چهار هزار و 500 دانش آموز نیازمنداختصاص می یابد.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به توفیقات آموزش و پرورش گناباد اظهار داشت: راهیابی 338 نفر رشته درس به مرحله دوم المپیادهای علمی و کسب رتبه ی اول کشوری در حوزه ی پژوهشی جشنواره نوجوان خوارزمی از جمله توفیقات آموزش و پرورش گناباد در سال تحصیلی 1399-1398 می باشد.

به اشتراک بگذارید :