2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ ۱۱:۲۹:۴۹
کد مطلب:  1277303
رییس اداره استثنایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
58 واحد آموزش استثنایی استان آمادگی بالای هفتاد درصد برای آغاز سال تحصیلی دارند

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در آموزشگاه استثنایی دختران باغچه‌بان اسلامشهر با حضور رئیس اداره استثنایی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا دژن، رئیس اداره استثنایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: با توجه به شیوع کرونا ویروس و هماهنگی حوزه بهداشت مقرر شد مدارس با کار تیمی همکاران، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی ،کلاس ها با کاهش تعداد دانش‌آموزان و در حداکثر زمان 35 دقیقه برگزار شود.

وی با اشاره به  پیام معاون وزیر و ریاست سازمان استثنایی آموزش و پرورش وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در آغاز سال تحصیلی جدید و تقارن آن با ماه محرم و شور حسینی به ما درس های بزرگی از مکتب عاشورا در مدرسه ای به وسعت تمام تاریخ می دهد که در زندگی خود مقابل دشمن ایستادگی کنیم و با صبر ادب، معرفت و بصیرت داشته باشیم.

دژن با  تشریح اهدافی در زمینه توسعه انسان مبنا، توجه به تفاوت فردی، فراگیری، توانمند و تعادل سازی و ایجاد عدالت در قالب بسته های تحول گرا و مشارکت پذیر بر اساس سند تحول بنیادین و ایجاد خلاقیت در شیوه های نوین آموزشی جهت دانش آموزان استثنایی با نیاز های ویژه با مشارکت کادر آموزشی، والدین و دانش آموزان ، تصریح کرد:در حال حاضر طبق گزارشات واصله 58 واحد آموزشی استثنایی سطح استان در حالت آمادگی بالای هفتاد درصد قرار دارند و نیاز به افزایش واحدهای آموزشی جدید با کمک خیرین می باشیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: گروهی از دانش آموزان ما در شرایط خاص معلولیت قرار دارند که این افراد به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی نیاز به حضور در واحدهای آموزشی ندارند و از طریق فضای مجازی می توانند آموزش را پیگیری کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :