24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ ۱۱:۱۵:۰۲
کد مطلب:  1277283
مدیر آموزش و پرورش شهرستان زبرخان خبر داد:
درخشش بی نظیر و کم سابقه دانش آموزان و فرهنگیان زبرخان در مسابقات قرآنی،فرهنگی و هنری و علمی

مدیر آموزش و پرورش شهرستان زبرخان از درخشش بی نظیر و کم سابقه دانش آموزان و فرهنگیان زبرخان در مسابقات قرآنی، فرهنگی و هنری و علمی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، سیدمجتبی تاراش با اشاره به فعالیت آموزشی ۷۸ مدرسه ابتدایی، ۳۲ مدرسه متوسطه اول، ۱۳ آموزشگاه متوسطه دوم، 2 آموزشگاه فنی و حرفه ای و 4 آموزشگاه کاردانش در سال تحصیلی جاری اظهار داشت: تاکنون 11 هزار 870 دانش آموز در مدارس این شهرستان ثبت نام کرده و پیش بینی می شود 3۰۰ دانش آموز دیگر در روزهای آتی نسبت به ثبت نام در مدارس زبرخان اقدام کنند.

وی با اشاره به تحویل حدود 95 درصد کتاب های درسی دانش آموزان شهرستان زبرخان گفت: در راستای تشکیل کمیته نظارت و ارزیابی آموزش و پرورش شهرستان، شاخص های ارزیابی برای مدارس ارسال شده است و تاکنون بیش از 100 بازدید توسط این کارگروه از روند اجرای پروژه مهر،ثبت نام و... صورت گرفته است.

تاراش با بیان اینکه نرخ پوشش تحصیلی شهرستان حدود 90 درصد می باشد افزود: در راستای برنامه توسعه متوازن، حدود 50 درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم زبرخان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

این مقام مسئول با اشاره به وضعیت بهسازی و تعمیر فضاهای آموزشی و پرورشی آموزش و پرورش زبرخان گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام، دیوار کشی چندین آموزشگاه، تعمیر و ساخت سرویس های بهداشتی، آسفالت کردن حدود ۳ هزار متر از مساحت آموزشگاه های این شهرستان از جمله اقدامات بهسازی فضاهای آموزشی و پرورشی شهرستان زبرخان می باشد.

تاراش با اشاره به تولید 32 هزار ماسک در آموزش و پرورش شهرستان زبرخان گفت: ساخت ۲۰ دستگاه ضدعفونی کننده، توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده در بین مدارس این شهرستان به منظور آغاز سال تحصیلی ایمن، از جمله اقدامات کارگروه سلامت پروژه مهر زبرخان می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به توفیقات آموزش و پرورش زبرخان اظهار داشت: کسب ۳۷ رتبه برگزیده استانی و راهیابی یک دانش آموز به مرحله کشوری در مسابقات قرآن، کسب 40 رتبه برگزیده استانی و راهیابی سه دانش آموز به مرحله کشوری در مسابقات مسابقات فرهنگی و هنری، کسب رتبه اول استان در رشته علوم تجربی،رتبه دوم استان در رشته علوم انسانی و رتبه چهارم استان در رشته ریاضی در جمع نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم و کسب رتبه اول قطب شهید شوشتری در ارزیابی گروه های آموزشی از جمله توفیقات آموزش و پرورش زبرخان در سال تحصیلی 1399-1398 می باشد.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان زبرخان درپایان افزود: تا کنون 97 درصد ساماندهی نیروی انسانی شهرستان انجام شده است.

به اشتراک بگذارید :