22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۶ ۰۸:۲۷:۳۶
کد مطلب:  eVWC0Un4
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش در شیراز تاکید کرد:
ارتباط همه فعالیت های آموزش و پرورش با هدایت تحصیلی دانش آموزان

مديركل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش گفت: ارتباط همه فعاليت هاي آموزشي و پرورشي با هدايت تحصيلي دانش آموزان شاه بيت برنامه هاي درسي است براي هدايت تحصيلي .

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس دكتر عظیم محبي در اولين كنگره مشاوره و هدايت تحصيلي استان فارس در جمع مديران و مشاورين مدارس گفت: ماموريت در دوره  متوسطه اول عوض شده و هدايت تحصيلي تابع سياست هاي كلان و اجرايي كشور و متناسب با سياست هاي اشتغال، اقتصاد مقاومتي، تحول در آموزش و پرورش با تاكيد بر توليد صادرات غير نفتي،  توسعه گردشگري و جذب توريسم است.

وي با اشاره به اينكه مولفه نيازهاي شغلي كشوردر واقع چترهدايت تحصيلي است كه ما را هدايت مي نمايد كه چگونه برنامه ريزي كنيم ياد آورشد: هدايت تحصيلي با همه مولفه هاي آموزشي و پرورشي درهم تنيده است و برقراري ارتباط همه فعاليت هاي آموزشي و پرورشي با هدايت تحصيلي شاه بيت برنامه هاي درسي است براي هدايت تحصيلي .

محبي با تاكيد بر اينكه هدايت تحصيلي در معناي وسيع خود از ابتدايي آغاز مي گردد و رويكردي فرايندي دارد خاطرنشان ساخت:  هر يك از برنامه هاي درسي با استعداد ، رشته ، مشاغل آينده در ارتباط است به ويژه درس كار و فناوري ، فرهنگ و هنر، تفكر و سبك زندگي  و... با بحث هدايت تحصيلي ارتباط زيادي دارند .

وي افزود: از اين پس انجام فعاليت هاي پرورشي، علمي و پژوهشي  در دوره اول متوسطه از جمله برگزاري اردوها، جشنواره جوان خوارزمي و ... همه در راستاي استعداد يابي و هدايت تحصيلي بوده و تدريس و ارزشيابي ها پژوهش محور خواهند بود.

 مديركل  دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش با تاكيد بر اينكه بايد اين نكات ريز فرهنگ سازي بشوند گفت: بر اساس آيين نامه جديد هدايت تحصيلي و شغلي دانش آموزان، نيازهاي شغلي و استعداد در بخش برنامه هاي درسي سنجيده مي شود و نوع امتحانات هم مي تواند در اين امر دخيل باشد .

وي با تاكيد بر نقش خانواده ها در انجام صحيح و موفق هدايت تحصيلي و ارائه مشاوره شغلي به دانش آموزان گفت: براي اجراي مناسب اين طرح نقش والدين مورد تاكيد است و به آموزش خانواده  در اين خصوص و فرهنگ سازي در جامعه توجه شده .

وي در پايان اظهار افزود: همه بخش هاي وزارتخانه براي انجام يك كار علمي تر براي سال آينده بسيج شده اند و سعي شده اولويت در رابطه با هدايت تحصيلي باشد.

شايان ذكر است در اين كنگره تمامي مديران و مشاوران مدارس متوسطه اول استان،  معاونين متوسطه و كارشناسان مشاوره نواحي ، مناطق و شهرستان ها ي استان حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :