25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۱۶:۱۷:۵۰
کد مطلب:  1276758
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین نمادین بازگشایی مدارس عشایری استان خبر داد:
تحصیل بیش از ۷ هزار و ۸۰۰ دانش آموز در ۲۳۳ مدرسه عشایری سطح استان

زنگ بازگشایی مدارس عشایری خراسان رضوی امروز با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و نیز مدیر کل دفتر توسعه عدالت آموزشی و امور عشایر وزارت آموزش و پرورش نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی خدابنده، مدیرکل  این سازمان در مراسم نواختن زنگ مهر مدارس عشایری استان در شهرستان تربت جام با اشاره به فرموده امام خمینی (ره) که عشایر ذخایر انقلاب اسلامی هستند،عنوان کرد: ۶٨٠ همکار فرهنگی کار تعلیم و تربیت بیش از ٧ هزار ٨٠٠ دانش آموز عشایر را در ٢٣٣ آموزشگاه عشایری سطح استان برعهده دارند.

وی افزود: نواختن زنگ مهر مدارس عشایری در استان نشان از توجه ویژه آموزش و پرورش خراسان رضوی به تعلیم و تربیت این دانش آموزان است. 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی عدالت آموزشی را زیربنای عدالت اجتماعی و عدالت اقتصادی دانست و بر همین اساس این مهم را نیز به عنوان یکی از اولویت های اصلی آموزش و پرورش استان برشمرد و یادآور شد: فعالیت ۴٠٠ مدرسه شبانه روزی و همچنین فعالیت ٢٠ آموزشگاه با تنها ٢ دانش آموز در سطح استان در راستای توسعه عدالت آموزشی می باشد. 

خدابنده همچنین خاطر نشان کرد:در راستای برنامه توسعه متوازن، حدود ۴٣ درصد دانش‌آموزان متوسطه استان به منظور توسعه مهارت آموزی در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

وی در پایان رعایت پروتکل های بهداشتی در بازگشایی مدارس را به عنوان یک اصل برشمرد و گفت: در سال تحصیلی جاری علاوه بر کلاس های حضوری و فعالیت دانش آموزان در شبکه شاد، درس نامه هایی تهیه شده است که در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

به اشتراک بگذارید :