11 ربیع‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۱۵:۳۵:۰۰
کد مطلب:  1276756
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع؛
5 هزار و 400 میلیارد تومان پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال 98 پرداخت شد

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع از پرداخت 5 هزار و 400 میلیارد تومان پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال 98 خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علی الهیار ترکمن در مصاحبه با خبرنگار این مرکز با اشاره به اتمام فرایند پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 98 اظهار کرد: در ابتدا برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان موظف بودیم از ماده 21 که مربوط به فروش اموال منقول و غیرمنقول از دارایی‌های آموزش‌وپرورش بود و تبصره 5 که تأمین منابع مالی از طریق اوراق را بود این پاداش‌ها را پرداخت کنیم.

وی افزود: ازآنجایی‌که معتقدیم مدارس آموزش‌وپرورش امانت جامعه و در دست آموزش‌وپرورش است و با توجه به اینکه عمده مدارس، کوچک ‌مقیاس هستند باید برای تأمین مالی 5 هزار و 400 میلیارد تومان که برابر با پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال 98 بود؛ 30 درصد مدارس را در به فروش می‌رساندیم. این مسئله شدنی نبود و اگر هم امکان فروش اموال آموزش‌وپرورش برای ما فراهم می‌شد این فرایند حداقل 3 تا 4 سال طول می‌کشید و بسیار زمان‌بر بود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع ادامه داد: از همان ابتدای ابلاغ قانون بودجه، رایزنی‌هایی مبنی بر اینکه ماده 21 در آموزش‌وپرورش عملاً کاربردی ندارد، انجام شد و وزیرآموزش‌وپرورش نیز این مسئله را در دولت پیگیری می‌کردند. خوشبختانه اولین مهمان گفتگوی هفته در آموزش‌وپرورش، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه بودند و توانستیم در همان جلسه از ایشان قول مساعد بگیریم که تأمین اعتبار پرداخت بازنشستگان جدا از ضوابط ماده 21 اجرایی و انجام شود.

الهیار ترکمن با قدردانی از دولت تصریح کرد: خوشبختانه با همکاری دولت و دستور مستقیم رئیس‌جمهور روز شنبه 15 شهریورماه اعتبار مالی به‌صورت کامل و نقدی تأمین شد. البته از این میزان 3 هزار و 700 میلیارد تومان هفته قبل تأمین‌شده بود و هزار و هفتصد میلیارد هم شنبه تأمین و به خزانه اعلام شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع گفت: بعد از تأمین کامل مالی توانستیم روز گذشته 17 شهریورماه این اعتبار را از خزانه به آموزش‌وپرورش انتقال دهیم و بعدازظهر همان روز بر اساس گزارش‌های دریافتی از 31 استان قادر به پرداخت پاداش بازنشستگان در استان‌ها شدیم.

وی گفت: شهر تهران نیز به‌عنوان آخرین استان پرداخت بازنشستگان را از صبح امروز شروع کرده و تا ظهر به اتمام رسانده است لذا تمامی استان‌های کشور پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال 98 را به‌طور کامل انجام داده‌اند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع در پایان ضمن قدردانی از صبوری فرهنگیان بازنشسته سال 98 گفت: قشر بازنشسته فرهنگیان بسیار نجیبانه این موضوع را تحمل کردند. همکاران ما می‌دانند که تأمین اعتبار 5400 میلیارد تومانی و پرداخت آن به‌صورت یکجا کار چندان راحتی نبود. آموزش‌وپرورش حتی یک روز هم در این پرداخت‌ها تعلل نداشته و ما متعهد بودیم که ضمن پرداخت پاداش فرهنگیان از اموال آموزش‌وپرورش هم دفاع کنیم.

به اشتراک بگذارید :