25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۱۱:۲۲:۳۴
کد مطلب:  1276429
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران خبرداد:
تحصیل یکهزار و صد سوادآموز در دوره تحکیم سوادآموزی/ دین اسلام با امر به خواندن اعلام وجود کرد

مدیرکل آموزش و پرروش شهرستانهای استان تهران گفت: توجه به موضوع سوادآموزی به عنوان محور برنامه های وزارت آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین است و آموزش و پرورش شهرستانهای تهران علاوه بر سایر دوره ها، تحصیل یکهزار و صد سوادآموز در دوره تحکیم سوادآموزی را در برنامه اجرایی دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد صیدلو در روز جهانی سوادآموزی با قدردانی از تلاش های ارزنده در مجموعه معاونت سوادآموزی شهرستانهای تهران، افزود: جایگاه سوادآموزی و تحصیل علم در دین اسلام بر کسی پوشیده نیست چرا که اساسا دین اسلام با امر به خواندن اعلام وجود کرد.

وی ادامه داد: در نخستین گوهرهای آسمانی اش پس از توحید، از تعلیم و قلم سخن به میان آمده است و اسلام پرچمدار مبارزه با بی سوادی است.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران: پیامبراسلام(ص) در نخستین اقدام خود پس از اولین پیکار نظامی با مشرکان، آموزش خواندن و نوشتن به 10 مسلمان را بهای آزادی اسیران باسواد اعلام می کند و با این دستور، در عمل پرچمدار مبارزه با بی سوادی می شوند.

این مسئول یکی از شاخص‌های رشد و کیفیت زندگی در همه جوامع  را میزان بهره ‌مندی مردم آن کشور از سواد نوشتن و خواندن اعلام کرد و گفت:  بدیهی است مبارزه با بی‌سوادی نه تنها در مقوله توسعه فرهنگی به عنوان نخستین گام قلمداد می‌شود، بلکه در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی و سیاسی نیز حائز اهمیت ویژه‌ای است.

صیدلو تاکید کرد: هر چه افراد جامعه به سمت باسواد شدن پیش بروند، یقیناً سیر تحول و رویکرد آن جامعه به سمت مفهوم توسعه  سریعتر خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران یادآورشد: بدون تردید جامعه ای سعادتمند است که به سلاح علم و ایمان مجهز باشد و وظیفه مربیان و آموزش دهندگان آن است که این دو بال را به طور موزون و هماهنگ در سوادآموزان تقویت کنند، تا از این طریق بتوانیم جامعه متعادل و سعادتمندی داشته باشیم.

وی در پایان گفت: هم اکنون 10 هزاردویست و 55 سواد آموز در دوره های سواد اموز، تحکیم و انتقال، درشهرستانهای تهران مشغول تحصیل هستند که این مهم نشان از تلاش و همت مجموعه معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  در تحقق برنامه های راهبردی وزارت آموزش و پرورش است.

 

به اشتراک بگذارید :