16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۰۹:۵۵:۳۹
کد مطلب:  1276316
توسط معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران؛
زنگ آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰_۱۳۹۹ در عباس آباد نواخته شد

زنگ آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس در شهرستان عباس آباد توسط معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان مازندران نواخته شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ "داود تقی نیا" در مراسم بازگشایی مدارس شهرستان عباس‌آباد با بیان اینکه اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اولویت اجرایی نظام آموزشی است، گفت: همه ما موظفیم براساس سند تحول بنیادین که ابلاغیة مقام معظم رهبری است، ساحت‌های شش‌گانه تربیتی را در سرلوحه کار آموزش و پرورش قرار دهیم تا دانش‌آموزانی بانشاط، شاداب، با اخلاق، شجاع، خلاق و مبتکر را که در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند، تربیت کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: در اجرای سند تحول بنیادین نباید شتاب‌زده عمل کرد، بلکه باید با تعمق این سند را که از شش ساحت تربیت که شش بعد از ابعاد وجودی ما انسان‌ها است، با هم‌افزایی و همکاری‌های متقابل این سند تحقق یابد و همه جامعه هم‌زمان و به موازات یکدیگر رشد نمایند.

تقی نیا با اشاره به‌این‌که امسال با شرایط ویژه‌ای که به‌دلیل کرونا وجود دارد، آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس را با تجربه‌ای جدید شروع می‌کنیم، خاطرنشان کرد: باید با ممارست و تمرین با هم‌زیستن مسالمت‌آمیز و چگونه زندگی کردن در کنار یکدیگر را بیاموزیم.

نماینده اداره کل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: آموزش حضوری به لحاظ عاطفی قطعاً برای دانش‌آموزان مؤثرتر خواهد بود اما با شرایط کنونی همه روش‌های آموزشی اعم از حضوری و غیرحضوری برای دانش‌آموزان فراهم است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش مازندران ضمن قدردانی از حضور معنادار مسئولان عباس‌آباد در آیین بازگشایی مدارس این شهرستان تأکید کرد: خوشبختانه وفاق و هم‌دلی قابل تأملی بین مسئولان این شهرستان وجود دارد و حضور این عزیزان در این مراسم گواهی براین مدعا است و لذا امیدواریم در سایه این تعامل و همکاری‌های متقابل، هم‌چون گذشته شاهد کسب توفیقات بزرگ و دست‌آوردهای ارزنده‌ای در دستگاه تعلیم و تربیت باشیم.

به اشتراک بگذارید :