25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۱۴:۱۴:۰۸
کد مطلب:  1275893
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی در برنامه تلویزیونی"صبح خراسانی" تشریح کرد:
شیوه ارائه فعالیت های آموزشی در کلاس های درسی با تراکم جمعیت بالای دانش آموزی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی در برنامه زنده تلویزیونی "صبح خراسانی" شیوه ارائه فعالیت های آموزشی در کلاس های درسی با تراکم جمعیت بالای دانش آموزی را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی رضا صابری تولایی با اشاره به برگزاری مانور بازگشایی مدارس در روز دو شنبه ۱۰ شهریور ماه سال جاری گفت: شیوه‌نامه بازگشایی مدارس حدود یک ماه گذشته در اختیار استان ها قرار گرفت و بر اساس آن به مدارس و خانواده‌ها اعلام گردید که مدارس در روز ۱۵ شهریورماه در یکی از شرایط سفید زرد و قرمز بازگشایی خواهند شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی با تاکید بر اینکه سلامت دانش آموزان و همکاران اولویت اصلی آموزش و پرورش استان بوده و این دستگاه در بازگشایی مدارس تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است اظهار داشت: به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی مناسب، دانش آموزان مدارسی که دارای تراکم جمعیتی بیشتری هستند گروه بندی شده اند، همچنین ساعت های آموزشی تغییر داده شده است که به این ترتیب حداکثر زمان یک جلسه آموزشی ۳۵ دقیقه می باشد و پس از آن یک فرصت ۱۰ دقیقه استراحت نیز به دانش آموزان اختصاص داده شده است.

صابری تولایی با بیان اینکه برنامه آموزشی مدارس در هر روز شامل ۶ جلسه ۳۵ دقیقه ای می باشد گفت: دانش آموزان در هنگام حضور در مدرسه همگی بایستی از ماسک استفاده نمایند و پنجره کلاس ها به منظور تهویه مناسب هوا بایستی باز باشد.

این مقام مسئول در ادامه گفت: ضمن احترام به نگرانی خانواده‌های محترم دانش آموزان بر این باوریم که مدرسه ایمن ترین مکان برای آموختن مهارت زندگی و همچنین مهارت زندگی همراه با کرونا ست.

دبیر ستاد پروژه مهر استان با بیان اینکه تصمیم بازگشایی مدارس یک تصمیم کارشناسی بوده است که توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گرفته شده است تصریح کرد: اگر شرایط به گونه ای رقم بخورد که خطراتی متوجه دانش آموزان و همکاران ما باشد یقیناً به سمت آموزش‌های مجازی خواهیم رفت و از حضور دانش آموزان در فضای کلاس جلوگیری خواهیم نمود.

صابری تولایی شرایط موجود را شرایطی ناپایدار و غیر قابل پیشبینی توصیف کرد و افزود: به منظور آموزش دانش آموزان در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی همچون فاصله‌گذاری اجتماعی مناسب، استفاده از ماسک و سایر نکات بهداشتی و همچنین سنجش میزان آمادگی آنها برای سال تحصیلی جدید، مدارس نسبت به سنوات گذشته دو هفته زودتر آغاز به فعالیت نمودند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص شیوه ارائه آموزش ها در کلاس های دارای جمعیت بالای دانش آموزی تصریح کرد: به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مناسب دانش‌آموزان در این مدارس به دو گروه تقسیم می‌شوند، یک گروه از دانش آموزان در روزهای زوج و گروه دیگر در روزهای فرد به مدرسه خواهد آمد.

صابری تولایی در پایان با اشاره به توزیع اعتبار هشت و نیم میلیارد تومانی جهت مصارف بهداشتی و تهیه مواد ضدعفونی در مدارس استان اظهار داشت: از مدیران مدارس و همکاران مان می‌خواهیم با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، شرایط را برای حضور ایمن دانش آموزان در مدارس مهیا نمایند.

به اشتراک بگذارید :