28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۱۱:۲۰:۱۶
کد مطلب:  1275627
معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه خبر داد:
ثبت نام حدود 42 درصد دانش آموزان پایه نهم شهرستان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه گفت: در سال تحصیلی جدید 18 کلاس درس با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد ریال به فضاهای آموزشی شهرستان اضافه می‌شود و 14 پروژه عمرانی نیمه تمام آموزش و پرورش شهرستان که شامل 56 کلاس درس است در حال پیگیری و تامین اعتبار هستند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، محمدرضا قرایی تربتی با اشاره به تحصیلی حدود 43 هزار دانش آموز در 280 مدرسه شهرستان تربت حیدریه گفت: 20 درصد دانش آموزان شهرستان در مدارس غیر دولتی درس می خوانند و نرخ پوشش تحصیلی در شهرستان تربت حیدریه در مقطع ابتدایی بیش از 99 درصد و در متوسطه حدود 95 درصد است.

 وی با اشاره به فعالیت دو هزار و 226 همکار فرهنگی در آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه اظهار داشت: با توجه به بازنشستگی 110 معلم در سطح شهرستان، تنها در مقطع ابتدایی با کمبود بیش از 206 معلم مواجه هستیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه در ادامه افزود: تا به امروز 3 درصد پیش دبستانی ها، 101 درصد دانش آموزان در مقطع ابتدایی، 96 درصد دانش آموزان در مقطع متوسطه اول و 78 درصد دانش آموزان در مقطع متوسطه دوم در مدارس ثبت نام نموده اند.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید با افتتاح و بهره برداری از سه مدرسه (علامه طباطبائی، ابتکار و باغ میان) 18 کلاس درس با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد ریال به فضاهای آموزشی شهرستان اضافه می‌شود افزود:14 پروژه عمرانی نیمه تمام آموزش و پرورش شهرستان که شامل 56 کلاس درس است در حال پیگیری و تامین اعتبار هستند.

قرایی تربتی با اشاره به اینکه نخستین چمن مصنوعی آموزش و پرورش تربت حیدریه با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال در دبیرستان دکتر جمالی آماده بهره برداری است گفت: استخر دانش آموزی آموزش و پرورش تربت حیدریه با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 500 میلیون ریال تعمیر و تجهیز گردیده است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ساخت سه فضای آموزشی با تعداد 12 کلاس درس با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال با مشارکت خیرین نیک اندیش افزود: در راستای تعمیر و تجهیز مدارس حدود 10 میلیار ریال هزینه صرف ساخت سرویس بهداشتی, آسفالت و ایزوگام, رنگ آمیزی, صندلی و خرید تجهیزات مورد نیاز مدارس شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه با تاکید بر لزوم توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی اظهار داشت: به  منظور استفاده مدارس از مواد ضد عفونی کننده و مایع دستشویی 170 میلیون ریال تا کنون اعتبار صرف شده است و مبلغ 300 میلیون ریال برای شروع سال تحصیلی آتی در نظر گرفته شده است.

قرایی تربتی کمبود نیروی انسانی، عدم اختصاص نیروهای جوان و تازه استخدام به شهرستان، کاهش ثبت نام در مدارس غیر دولتی و مراجعه زیاد به مدارس دولتی, مشکلات مربوط به بازگشایی مدارس، آموزش در شبکه شاد و سرویس مدارس را از جمله چالش های آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه دانست و افزود: در راستای برنامه توسعه متوازن، امسال حدود 42 درصد دانش آموزان پایه نهم شهرستان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش ثبت نام کرده اند.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به توفیقات آموزش و پرورش تربت حیدریه اظهار داشت: کسب رتبه اول استان در تحصیل اسناد مالکیت فضاهای آموزش و پرورش شهرستان, کسب رتبه اول کشور در جشنواره تجارب برتر تدریس, کسب رتبه کشوری در مسابقات قران عترت و نماز دانش آموزی, کسب 72 رتبه در مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان استان, کسب مقام اول جشنواره استانی بازی و یادگیری، کسب رتبه اول جشنواره ارزشیابی کیفی توصیفی (فیلم پنج دقیقه ای), کسب مقام منتخب استانی درس پژوهی, کسب رتبه اول گروه های آموزشی متوسطه، کسب رتبه های برتر در جشنواره نوجوان خوارزمی در منطقه, کسب مقام برتر توسط یکی از دانش آموزان شهرستان در مسابقات مجازی بین المللی کاتا از جمله توفیقات آموزش و پرورش تربت جام در سال تحصیلی 1399-1398 می باشد.

به اشتراک بگذارید :