11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۰۸:۲۸:۵۳
کد مطلب:  1275358
گزارش سفر یک روزه ی معاون وزیر آموزش و پرورش به شهرستان بناب

معاون وزیر آموزش و پرورش در سفر یک روزه ی خود به شهرستان بناب دو پروژه ی عمرانی را افتتاح و دو پروژه ی دیگر را کلنگ زنی کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از بناب، مهراله رخشانی مهر در سفر یک روزه ی خود به همراه پیام صدقی مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان آذربایجان شرقی و مسئولان ارشد شهرستان بناب ، دو مدرسه جدیدالاحداث را افتتاح و دو مدرسه ی دیگر را کلنگ زنی کردند.

مهراله رخشانی مهر صبح امروز در حاشیه افتتاح پروژه های آموزشی شهرستان بناب ضمن تسلیت ایام محرم و تشکر از مسولان شهرستان بناب و خیرین مدرسه ساز اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره به امر آموزش و پرورش تاکید داشتند و بر مجهز بودن مدارس کشور پافشاری می کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: رهبر انقلاب اسلامی بر این نکته تاکید دارد که مسئولان مدرسه ساز می بایست بر اساس معماری اصیل ایرانی و اسلامی مدارس را بسازند تا علاوه بر توجه به بخش آموزشی بخش فرهنگی را هم رونق بخشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش شهرستان بناب را از شهر های پیشرو در حوزه مدرسه سازی دانست و گفت: ما باید در حوزه مدرسه سازی و مشارکت های مردمی طوری وارد کار شویم که علاوه بر استفاده از منابع ملی و مالی کمکهای خیرین را در امر مدرسه سازی فراموش نکنیم.

وی با اشاره به گسترش مدرسه سازی بعد از انقلاب اسلامی گفت: فضاهای آموزشی و تربیتی کشور ما نسبت به قبل از انقلاب به نسبت هر دانش آموز به سه و نیم برابر بیشتر شده است.

درخشانی از اعتبار سه هزار ۳۰۰ میلیارد ریال مشارکت های مدرسه سازی سخن به میان آورد و گفت: هر استانی بتواند در کنار خیرین مدرسه ساز قدم های خوبی در امر تجهیز و نوسازی مدارس بر دارد مطمئناً اعتبارات بیشتری را جذب خواهد کرد.

وی در پایان گفت: آموزش و پرورش زمانی ارزش واقعی خود را نشان خواهد داد که در کنار امر آموزش به ورزش، فرهنگ و تربیت دانش‌آموزان هم توجه شود.

نماینده ی مردم بناب در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه در شهرستان بناب ۳۹ مدرسه ی فرسوده وجود دارد، گفت: باید دست در دست هم دهیم تا به کمک خیرین مدرسه ساز ، این مدارس را نوسازی و تجهیز کنیم.

حجت الاسلام باقری بنابی ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهای  خیر بزرگوار، حاج جعفر اسمعیل ظفر  در تکمیل مدرسه ی ۶ کلاسه گفت: فضای آموزش مناسب در کیفیت آموزش تاثیر گذار بوده و قطعا برای آینده ی فرزندانمان مفید واقع خواهد شد، بنابراین مردم و خیرین باید همت کنیم تا فضای آموزش شهرستان بناب را نوسازی نماییم.

فرماندار بناب نیز در اداممه با اشاره به محدودیت ها و شرایط اقتصادی دولت، گفت: شرایط اقتصادی کشور اممروز به گونه ای است که اگر تلاش وهمت خیرین مدرسه ساز نباشد در بحث آموزش با مشکل مواجه میشویم.

امین رفیعی ضمن قدر دانی از مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان بخصوص خیرین شهرستان بناب، گفت: اعتبارات در نظر گرفته شده برای نوسازی مدارس از سوی دولت محدود است، بنابراین به کمک خیرین بزرگوار نیاز داریم تتا ذکیفیت آموزش در مدارس را بالا ببریم.

وی افزود: خیرین همیشه در کنار دولت بوده اند فلذا دولت نیز باید توجه ویژه ای به مدرسه سازی داشته باشد.

 افتتاح مدرسه و کلاس حاج اسماعیل ظفر

رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور به همراه مسئولان استانی و شهرستانی، مدرسه ی ۶ کلاسه ی حاج  اسمعیل ظفر را افتتاح کردند.  این مدرسه ی ۶ کلاسه، ۳۱ میلیارد ریال هزینه شده و در زمینی به مساحت ۹۹۱ متر مربع و زیر بنای 1023 متر مربع در سه طبقه احداث شده است.

 افتتاح مدرسه ی ۶ کلاسه ی عمار روستای ینگی کند شهر خوشه مهر

در ادامه برنامه معاون وزیر آموزش و پرورش مدرسه ی عمار ینگی کند خوشمهر افتتاح شد، لازم به ذکر است این مدرسه با زمینی به مساحت 2435 متر مربع و  زیر بنای 391 مترمربع در یک طبقه  با اعتبار 13 میلیارد ریال می باشد.

 کلنگ زنی دو مدرسه ی دیگر در بناب

کلنگ پروژه مدرسه ی ۱۲ کلاسه ی دهخدا بصورت  خیرساز و مشارکتی که به همت خیر نیک اندیش جناب  آقای منصوریان آغاز خواهد شد،  توسط مسئولان به زمین زده شد.

در ادامه ی برنامه های امروز، مدرسه ی ۶ کلاسه ی دیزج پروانه از محل اعتبارات سازمان نوسازی مدارس کشور کلنگ زنی شد.

گفتنی است بعد از این برنامه ها، معاون وزیر آموزش و پرورش  به همراه مسئولان شهرستانی از حوزه ی علمیه ی بناب و همچنین برخی پروژه های در حال احداث بازدید کرد.

 

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :