13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۰۸:۰۹:۴۳
کد مطلب:  1275303
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در سمنان:
دانش آموزان به عنوان امانت الهی در اختیار آموزش و پرورش هستند

.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: سال تحصیلی ۱۴۰۰ -۱۳۹۹ بر بستر سامانه شاد، مدرسه مجازی و آموزش تلفیقی حضوری و مجازی برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان به نقل از ایرنا، زهرا مظفر روز شنبه در آیین آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ استان سمنان در دبیرستان دخترانه پیامبر اعظم(ص) افزود: نظام آموزشی سال قبل با آموزش های مجازی چندان پیوند نخورده بود، اما امسال با بستر سامانه شاد، مدرسه مجازی و آموزش تلفیقی حضوری و مجازی می توان برای تحصیل دانش آموزان اقدام کرد.

وی بیان کرد: بزرگ ترین سرمایه کشور سرمایه انسانی است و دانش آموزان به عنوان منابع غنی سرمایه انسانی با بازگشایی مدارس به عنوان امانت الهی در اختیار آموزش و پرورش قرار دارند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: بیش از ۱۵ میلیون دانش آموز در سال تحصیلی جاری در نقاط شهری، روستایی و عشایری کشور تحصیل خود را آغاز کردند.

وی ادامه داد: بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید با سال های گذشته تفاوت های زیادی دارد، اضطرابی که به واسطه شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی ناشی از این بیماری در کشور به وجود آمد قابل درک بود و آحاد جامعه تحت تأثیر این بیماری قرار گرفتند.

وی گفت: آموزش و پرورش در کشور با شیوع ویروس کرونا تعطیل نخواهد شد و با تلاش جمعی برای آغاز و پایان مطلوب سال تحصیلی تلاش خواهیم کرد.

زهرا مظفر که به عنوان نماینده وزیر آموزش و پرورش در استان سمنان حضور دارد، تاکید کرد: در جنگ تحمیلی آموزش و پرورش هیچگاه در کشور تعطیل نشد و دانش آموزان و دانشجویان با تلاش مضاعف در راه تحصیل و دانش در آن مقطع در تلاش بودند.

به گفته مظفر، امروز آموزش و پرورش بیش از پیش به همکاری همه نهادها برای برپایی کلاس درس و آموزش و پرورش دانش آموزان نیازمند است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: در جنگ تحمیلی همه نهادها پای کار آمدند و در شیوع ویروس کرونا هم باید این پیوند قوی برای آموزش و پرورش دانش آموزان باقی بماند.

وی با بیان اینکه با رفع مشکلات زیرساختی اکنون به تعداد هر دانش آموز، در بستر فضای مجازی کلاس درس وجود دارد و به نوعی در زمان حاضر هر خانه یک مدرسه است، گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با شیوع کرونا بهتر در گام اجرایی قرار گرفت و اصل مشارکت والدین در تحصیل دانش آموزان در حال نمایان شدن است.

مظفر بیان کرد: روحیه مشارکت و همکاری برای حراست از سلامت دانش آموزان و معلمان به طور ویژه در دستور کار باشد و با ایجاد تغییرات، فرهنگ با کرونا زیستن را باید نهادینه شود.

مدیرکل ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش افزود: معلمان با برقراری ارتباط مستمر با والدین برای تسهیل آموزش و پرورش دانش آموزان مشارکت کنند.

خاطر نشان می سازد: سال تحصیلی 1400-1399 دانش آموزان استان با حضور زهرا مظفر، به عنوان نماینده وزیر آموزش و پرورش، حبیب الله خجسته پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و دیگر مسؤولان استانی صبح امروز آغاز شد.

 

به اشتراک بگذارید :