13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۵ ۱۴:۱۵:۵۲
کد مطلب:  h1NuM7hE
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان:
کسب رتبه سوم کشوری توسط اداره آموزش و پرورش استثنایی خوزستان

اداره آموزش و پرورش استثنایی خوزستان در طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان، رتبه سوم کشوری را کسب کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان، جلسه ستادی سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان 96-95 با حضور مدیر کل آموزش وپرورش خوزستان، معاونت بهداشت و درمان استان، معاونت درمان دانشگاه جندی شاپور اهواز، معاون توانبخشی بهزیستی استان،  معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خوزستان، کارشناس مسئولان آموزش ابتدایی دوره اول، مدیران نواحی اهواز، معاونین آموزش ابتدایی نواحی چهارگانه اهواز و شهرستان کارون و کارشناسان توانبخشی اداره آموزش وپرورش استثنایی در سالن تدبیر اداره کل آموزش وپرورش خوزستان برگزار شد.

تقی زاده مدیر کل محترم آموزش وپرورش خوزستان  با ابراز رضایت از توسعه طرح در سال گذشته و اقدامات انجام شده در این خصوص تاکنون، همکاری و تعامل کلیه دستگاه های مرتبط با طرح را ضروری دانست و آمادگی اداره کل آموزش و پرورش استان را جهت اجرای مطلوب این طرح و تلاش و توسعه طرح در روستاها را اعلام کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان خواستار همکاری و همراهی کلیه ادارات آموزش وپرورش استان در زمان اجرای طرح شد و افزود: توسعه جذب نوآموزان پیش دبستانی از اولویت های آموزش وپرورش استان است و می توانیم با ارزیابی نوآموزان پیش دبستانی ثبت نام شده، یک سال زودتر طرح مداخله را در خصوص دانش آموزانی که دچار مشکل هستند انجام دهیم.  

در ادامه ممبینی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی، نتایج طرح سنجش 95-94را اعلام کرد و گفت:  استان خوزستان در طرح سنجش سلامت نوآموزان موفق به کسب رتبه سوم کشوری گردیده و با توجه به رشد 13  درصدی آمار نوآموزان  در طرح سنجش سلامت در سال گذشته، امید است در سال جاری این رقم با  افزایش قابل ملاحظه ای روبرو شود.

سپس علی ممبینی در خصوص روند اجرای طرح سنجش سلامت و چگونگی ثبت نام جهت انجام سنجش نوآموزان توضیحاتی ارائه کرد و گفت: کلیه عملیات طرح سنجش به صورت الکترونیکی انجام می پذیرد و پرداخت هزینه انجام سنجش نیز، از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در پایگاه های سنجش صورت قابل پرداخت است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی زمان آغاز و پایان طرح را از 16 خرداد تا پایان شهریور ماه اعلام کرد.

در ادامه دکتر سلمان زاده معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و دکتر نظری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی در خصوص همکاری جهت اجرای طرح،  طرح جدید نظام سلامت خانواده مراکز بهداشت و درمان، تامین پزشک و انجام واکسیناسیون توضیحاتی ارائه دادند.

به اشتراک بگذارید :