21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ۱۴:۳۲:۲۴
کد مطلب:  1274742
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور:
تداوم آموزش اصل مهم ادامه همزیستی با کروناست

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور گفت: در شرایطی که ویروس جدیدی به نام کرونا همراه زندگی ما شده است تداوم آموزش اصلی مهم برای ادامه مسیر زندگی به همراه این ویروس است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، سیدجواد حسینی روز شنبه در آیین نمادین بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در مدرسه دخترانه جمیله متقیان میلانی مشهد افزود: تراز، قد و دیوار هر جامعه به اندازه تراز، قد و دیوار مدارس همان جامعه است بنابراین پیشرفت و توسعه جامعه در ارتباط نزدیک با مدرسه و امر آموزش است.

وی با بیان این که نظام تعلیم و تربیت یک نظام زیربنایی و سرمایه‌گذاری است ادامه داد:با توجه به تاثیرات دگرگون‌کننده و بنیادین ناشی از شیوع بیماری کووید۱۹ در همه زمینه‌ها در سطح جهان،حوزه آموزش نیز همانند سایر حوزه‌ها در معرض سریع‌ترین، همه‌گیرترین و اساسی‌ترین تغییرات قرار گرفت.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: طبق نظریه جامعه‌شناسان به جامعه دچار این شرایط، جامعه توفان‌زده می‌گویند که دچار تغییرات توفانی و گسترده هستند و به تبع این تغییرات، استرس و نگرانی در این جامعه به میزان بالایی وجود دارد بنابراین آموزش در بحران و بحران در آموزش دو بخش عمده حادث شده در چنین جامعه‌ای است.

حسینی افزود: در چنین شرایطی چند اصل مهم ملاک عمل است که شامل ضرورت تداوم آموزش با کرونا، همه‌گیر شدن آموزش، ضرورت عدالت آموزشی و استفاده موثر و بهره درست از فرصت استفاده از فناوری‌های نوین و ترویج آموزش دیجیتالی می‌شود که باید رعایت شود.

وی اضافه کرد: در این شرایط، انعطاف‌پذیری و تهیه اطلس یادگیری و پذیرش مدرسه به عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت از مواردی است که باید رعایت شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: تحول‌آفرینی برمبنای سند تحول بنیادین، اصل سلامت محوری و اعمال آموزشهای لازم به دانش‌آموزان از دیگر اصولی است که باید مورد نظر قرار گیرد.

حسینی افزود: ۶۳ درصد مدارس کمتر از ۱۰۰ دانش‌آموز و ۲ درصد کمتر از ۵۰ نفر دانش‌آموز دارند همچنین هم اکنون ۳۵ درصد مدارس دارای بیش از ۱۰۰ دانش‌آموز  و گروه‌بندی دانش‌آموزان در این مدارس برای ادامه امر تعلیم و تربیت لازم است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نظام تعلیم و تربیت امسال ۲۵ بستر تحولی آماده کرده است.

به اشتراک بگذارید :