25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ۱۴:۲۶:۰۱
کد مطلب:  1274720
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آئین افتتاح کلاس آموزش الکترونیکی دانش آموزان با نیازهای ویژه خبر داد:
شناسایی و تحصیل 19 هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در مدارس استثنائی و تلفیقی استان در سال تحصیلی جاری

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: برآورد ما این است که با تلاش و جدیت همکاران، امسال بالغ بر 19 هزار نفر از دانش آموزان با نیازهای ویژه را در مدارس استان شناسایی کنیم که حدود نیمی از آنها در مدارس خاص این دانش آموزان و نیمی را در مدارس تلفیقی و پذیرا میزبانی خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده با اشاره به آغاز سال تحصیلی 1400-1399 از امروز 15 شهریورماه اظهار داشت: امروز رسما آموزش یک میلیون و 350 هزار دانش آموز در بیش از 10 هزار واحد آموزشگاهی استان آغاز شد و قریب 90 هزار نفر از همکاران پرتلاش ما در سراسر استان کار تعلیم و تربیت این دانش آموزان را آغاز نمودند.

وی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در آموزش و پرورش استان برای دانش آموزان با نیازهای ویژه در سنوات گذشته اظهار داشت: همکاران ما در آموزش و پرورش استثنائی با برنامه ریزی دقیق و با حمایت خیرین نیک اندیش گام های خوبی در این زمینه برداشته اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آمار دانش آموزان با نیازهای ویژه را در سال تحصیلی گذشته حدود 16 هزار نفر عنوان کرد و افزود:

برآورد ما این است که با تلاش و جدیت همکاران، امسال بالغ بر 19 هزار نفر از دانش آموزان با نیازهای ویژه را در مدارس استان شناسایی کنیم که حدود نیمی از آنها در مدارس خاص این دانش آموزان و نیمی را در مدارس تلفیقی و پذیرا میزبانی خواهیم کرد.

این مقام مسئول با اشاره به دشواری های فعالیت های آموزشی و پرورشی دانش آموزان با نیازهای ویژه به خصوص در شرایط کرونایی تصریح کرد: ارائه فعالیت های آموزشی و پرورشی این عزیزان هم در فضای مجازی و هم به صورت حضوری به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی به این دشواری ها افزوده است.

خدابنده در پایان با تاکید بر اینکه حفظ سلامتی دانش آموزان و همکاران اولویت اول آموزش و پرورش استان است افزود: فعالیت آموزشی و پرورشی در مدارس استثنایی استان از امروز آغاز شده است، امیدواریم با نظارت معلمین و رعایت پروتکل های بهداشتی از جانب دانش آموزان و همراهی بیش از پیش خانواده ها سال تحصیلی ایمن و سالمی را پشت سر بگذاریم.

به اشتراک بگذارید :