4 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ۱۰:۵۵:۵۴
کد مطلب:  1273934
بوی ماه مهر در شهریور:
سال تحصیلی جدید در گلستان با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز شد

مراسم بازگشایی و شروع سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در مدرسه خیراندیشان گرگان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان صبح امروز 15 شهریور 1399 مراسم نمادین شروع سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در استان گلستان به‌صورت متمرکز با حضور استاندار، نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل آموزش و پرورش و مسولین استانی و شهرستانی  در مدرسه خیراندیشان گرگان برگزار شد.

هادی حق شناس استاندار گلستان صبح امروز (شنبه 15 شهریور) در آیین نواختن زنگ سال تحصیلی جدید در استان گلستان اظهار کرد: 15 شهریور امسال سه ویژگی ممتاز دارد که در تاریخ تکرار نمی شود و نخستین ویژگی آن این است که در سال آخر قرن چهاردهم هستیم و دومین ویژگی سال تحصیلی جاری این است که همه دانش آموزان با ماسک در محیط مدرسه حاضر می شوند و امیدواریم تا سال آینده واکسن کرونا کشف شود و دانش آموزان ماسک ها را کنار می گذارند.

استاندار گلستان ادامه داد: اگر کشف واکسن کرونا اتفاق بیفتد دیگر سال آینده نیاز نیست دو هفته زودتر سال تحصیلی جدید را آغاز کنیم و لذا امسال سال تاریخی برای دانش آموزان و خانواده ها خواهد بود.

حق شناس بیان کرد: 221 هزار دانش آموز ابتدایی در سطح استان گلستان داریم و 60 درصد دانش آموزان ما در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان آینده سازان کشور هستند و باید به فکر آینده آنها باشیم، متذکر شد: مهمترین زیرساخت یک جامعه که سرمایه اجتماعی به شمار می رود دانش آموزان هستند. 

احسان گوهری‌راد مدیرکل آموزش و پرورش گلستان بیان کرد: برنامه متمرکز شروع سال تحصیلی جدید در همه شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به ضدعفونی کردن همه‌روزه کلاس‌ها، گفت: تمامی امکانات و اقدامات به کار گرفته شده تا دغدغه و نگرانی اولیا نسبت به سلامت فرزندانشان رفع شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش گلستان با تأکید بر اینکه اصل بر برگزاری کلاس‌ها به‌صورت حضوری است، تصریح کرد: دانش‌آموزان از برنامه‌های آموزشی صداوسیما و شبکه اجتماعی شاد نیز بهره‌مند خواهند شد.

گوهری راد بیان کرد: امیدواریم بتوانیم شرایط خوبی را برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزانمان به‌عنوان آیندگان کشور، در سال تحصیلی جدید مهیا کنیم

برای دیدن تصاویر بیشتر روی گالری کلیک نمایید

به اشتراک بگذارید :