20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ۰۷:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1273620
وزیر آموزش و پرورش در خبر ۲۱ شبکه یک سیما؛
نگرانی اولیا را درک و با آنها مدارا می‌کنیم/ خانواده‌ها با رفتن به مدرسه وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بررسی کنند/ بازگشایی مدارس به صورت حضوری و با گروه بندی دانش آموزان خواهد بود

وزیر آموزش و پرورش با تشریح بازگشایی مدارس از فردا شنبه ۱۵ شهریور ماه و نحوه حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس اظهار کرد: نگرانی اولیا را درک و با آنها مدارا می‌کنیم، خانواده‌ها با رفتن به مدرسه وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بررسی کنند، بازگشایی مدارس به صورت حضوری و با گروه بندی دانش آموزان خواهد بود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی با بیان اینکه سلامت دانش ‌آموزان به عنوان یک دغدغه مهم آموزش و پرورش است، اظهار کرد: براساس پروتکل‌های وزارت بهداشت، مدارس را باز خواهیم کرد.

 

حاجی میرزایی از آمادگی تمام مدارس برای بازگشایی خبر داد و بر رعایت فاصله یک متر، زدن ماسک، کاهش ساعت کلاس درس به 35 دقیقه تاکید کرد.

 

وزیر آموزش و پرورش به خانواده‌ها توصیه کرد به مدرسه بروند و با در جریان قرار گرفتن وضعیت مدرسه، نگرانی خود را برطرف کنند.

 

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با بیان اینکه دانش آموزانی که بیماری زمینه‌ای دارند یا اگر در خانواده فردی کرونا گرفته یا علائم کرونا دارند، نباید به مدرسه بروند، اظهار کرد: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته با مدیران آموزش و پرورش جلسه داشتیم و تمام نکات لازم را به آنها اعلام کردیم؛ مسؤولان وزارت بهداشت گفته‌اند در همه مناطق سخت‌ترین پروتکل‌ها را رعایت کنید و این موارد ابلاغ شده است.

 

وی با بیان اینکه باید با کرونا زندگی کنیم و نمی‌توانیم در خانه بنشینیم تا کرونا تمام شود، افزود: امسال نظارت معنای دقیق‌تر دارد و به تمام سطوح این نظارت را اعمال کردیم؛ انجمن اولیا و مربیان، والدین، مدیر و همه باید نظارت کنند تا سال ایمن را فراهم کنیم.

 

وی تصریح کرد: مدارس فردا باز است اما اختیار داده شده است که متناسب با شرایط توسط مدارس اقدام شود؛ با اولیا کاملا مدارا می‌کنیم و تمام حساسیت را رعایت می‌کنیم. مدیران در محدوده پروتکل می‌توانند تصمیم‌گیری کنند و خانواده را در تصمیم گیری مشارکت دادیم.

 

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا بچه‌های شما و سایر وزرا به مدرسه می‌روند یا معلم به خانه‌شان می‌آیند؟»، گفت: فکر می‌کنم حداقل دیانت اقتضا می‌کند، اگر برای بچه‌های خودمان تصمیم می‌گیریم، همین باشد؛ بچه‌های مردم با بچه‌های خودم فرقی ندارند.

 

وی درباره تحصیل دانش‌آموزان استثنایی، ادامه داد: کلاس‌های این دانش‌آموزان محدودتر است و پروتکل خاصی دارد که سازمان آموزش و پرورش استثنایی انجام می‌دهد؛ لازم باشد معلمان به منازلشان می‌روند و اگر منع حضور نداشته باشند، امکان حضور در مدرسه را فراهم می‌کنیم.

 

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه هیچ مدرسه‌ای حق گرفتن تعهد از خانواده‌ها را ندارد، اظهار کرد: امسال سال ویژه‌ای است و مدیران، معلمان و خانواده‌ها باید با هم همکاری و مشارکت داشته باشند تا فعالیت‌های آموزشی آغاز و استمرار یابد.

 

به اشتراک بگذارید :