18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ ۱۷:۲۸:۰۰
کد مطلب:  1272350
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان:
حضور بانوان در پست‌های مدیریتی، امکان بهره‌گیری از توان مدیریتی آنان را فراهم می‌آورد

نشست مشترک کارشناس مسؤولان و مشاوران امور زنان فرمانداری‌ها، دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی با هدف هم‌افزایی و به اشتراک گذاری اقدامات و فعالیت‌های اثربخش و کاربردی حوزه زنان در استانداری زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، خدابخش مرادی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به نقش‌های چندگانه بانوان، بیان کرد: بانوان در نقش‌های همسری و مادری سمبل شاخص‌هایی هستند که با رویکرد صیانت از خانواده ظاهر می‌شود و در حوزه دیگر، حضور بانوان در پست‌های مدیریتی امکان بهره‌گیری از توان مدیریتی بانوان را فراهم می‌آورد.

وی افزود: شتاب علمی در کشور رو به افزایش است و همین موضوع جامعه بانوان را نیز متحول کرده است. برای پاسخ به این مطالبات، باید بانوان فرهیخته  مدل اجرایی پژوهشی ارائه دهند و در پی راهکارهای برون‌رفت از مسئله و چالش‌های بانوان باشند.

در ادامه ماهرخ بلوری مدیر کل اداره امور زنان و خانواده استانداری بیان کرد: شاخص‌های عدالت جنسیتی در ستاد ملی زن و خانواده با یک اجماع فرادستگاهی و فرا قوه‌ای تدوین و نهایی شده و در شهریور ماه جاری در سامانه  اجرایی سازی ماده 101 بارگذاری آمار و اطلاعات امکان پذیر خواهد شد.

سپس زهرا سلیمانی کارشناس مسؤول امور زنان  اداره کل آموزش و پرورش ضمن تشریح مانور بازگشایی مدرسه در دوم شهریور 1399 و تبیین شیوه‌نامه پروژه مهر به بیان مشکلات آموزشی دختران در مناطق کم‌برخوردار پرداخت.

وی بیان کرد: تأمین و بسط عدالت در برخورداری از فرصت‌های تعلیم و تربیت با کیفیت مناسب با توجه به تفاوت‌ها و ویژگی‌های دانش‌آموزان در مناطق مختلف کشور از اهداف عملیاتی برنامه‌های امور زنان است و ایجاد بستر مطلوب برای جذب و افزایش پوشش تحصیلی دانش‌آموزان از اولویت‌های  اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان است. با توجه به این امر مهم، ضروری است نقش آموزش مداوم معلمان، مدیران و عوامل اجرائی مدارس و مجهز کردن آنها به ابزار و امکانات لازم برای ایفای مسئولیت‌های خطیر را یادآور شد. هم‌چنین همیاری خانواده‌ها، رسانه‌ها و مسئولان دستگاه‌های اجرائی با اداره آموزش و پرورش ابزار لازم در حل مشکلات موجود است.

شایان ذکر است در ادامه نشست، سؤالات حاضرین در ارتباط با بازگشایی مدرسه پاسخ داده شد.

 

به اشتراک بگذارید :