21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ ۱۸:۵۳:۴۰
کد مطلب:  1272074
در آستان آغاز سال جدید تحصیلی انجام شد:
ارسال ۴ هزار بسته لوازم و تجهیزات ورزشی و بهداشتی به مدارس کم برخوردار استان

۴ هزار بسته شامل ۳۰ هزار قلم لوازم و تجهیزات ورزشی و بهداشتی با اعتباری بالغ بر۲۵ میلیارد ریال به مدارس مناطق کمتر برخوردار استان ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیر کل این سازمان در آیین افتتاحیه اعزام تجهیزات و لوازم بهداشتی به مدارس کم برخوردار این استان در قالب کاروان مهر با نشاط، سلامت جسمانی را یکی از شاخص های توسعه یافتگی در جوامع دانست و عنوان کرد: حفظ و ارتقا سلامت جسمانی و روحی دانش آموزان حائز اهمیت است و در این راستا در دستگاه تعلیم و تربیت استان برنامه های خاصی تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به لزوم توجه به فعالیت و تحرک فیزیکی و بدنی دانش آموزان به خصوص در شرایط فعلی تصریح کرد: پروژه ای که اخیرا با عنوان طرح "کنترل وزن و چاقی "(کوچ) صورت جدی به آن ورود کردیم با همین رویکرد طراحی و اجرا می شود،چرا که بررسی ها در پنج استان کشور نشان میدهد که ۲۲ درصد دانش آموزان ما دارای اضافه وزن و چاقی هستند که این رقم بعد از شیوع ویروس کرونا و شرایط قرنطینه در حال افرایش است.

خدابنده ادامه داد: اهمیت حوزه تربیت بدنی برای ما به قدری بالاست که در فرآیند آزمون استخدامی که در آینده نزدیک برگزار خواهد شد سهمیه بسیار خوب و کم نظیری برای جذب مربیان تربیت بدنی و مراقبین سلامت در نظر گرفته شده است.

پیش از این صفدر سلطانی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه پیش بینی های لازم برای تربیت بدنی و جسمانی دانش آموزان هم در شرایط حضور آن ها در مدارس و هم در شرایط آموزش به صورت مجازی گفت:با تلاش بی وقفه و ۵ ماهه همکارانمان در حوزه تربیت بدنی ۴ هزار بسته تجهیزات و لوازم بهداشتی شامل ۳۰ هزار قلم و با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال تدارک دیده شد که از امروز برای مدارس در مناطق کمتر برخوردار استان ارسال می گردد.

به اشتراک بگذارید :