13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ ۱۲:۲۳:۴۷
کد مطلب:  1271660
در حاشیه سی و چهارمین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور؛
رییس آموزش و پرورش منطقه خواجه آذربایجان شرقی : برنامه ویژه مدرسه بهتر است از قالب یک برنامه ضمیمه ای خارج شود

در حاشیه سی و چهارمین اجلاس ویدئو کنفرانس روسا و مدیران آموزش و پرورش کشور؛ رئیس آموزش و پرورش منطقه خواجه از آذربایجان شرقی گفت: برنامه ویژه مدرسه بهتر است از قالب یک برنامه ضمیمه ای خارج ودر قالب محتوای اصلی برنامه های آموزشی وپرورشی گنجانده شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ عباس ایمان نژاد رییس آموزش و پرورش خواجه از آذربایجان شرقی در حاشیه سی و چهارمین اجلاس روسا و مدیران دستگاه تعلیم و تربیت کشور آموزش وپرورش نحوه ارتباط رئیس آموزش وپرورش  خواجه با فرهنگیان منطقه را توضیح داد و افزود: ارتباط وتماس رئیس اداره  با معلمان منطقه همیشه بشکل های گوناگون وبطور مستمر بوده است.

وی در خصوص اجرای برنامه بوم در مدارس خواجه گفت: با  تاکید برچالش های عمومی مدارس همچون تغذیه صحیح دانش آموزان،استفاده از نوشت افزارهای ایرانی،بهداشت خوب،ترویج بازیهای بومی  و...اجرا گردید.

ایمان نزاد ادامه می دهد: برای اجرای موثر برنامه ها مدیران مدارس موظف شدند در جلسات شورای معلمان وانجمن اولیا اهمیت اجرای این برنامه ها را تشریح کنند تا معلمان و اولیا به اهمیت اجرای این برنامه هاواقف گردند ومشارکت فعال داشته باشند.

وی گفت: راهبران آموزشی وپرورشی در بازدیدهای خودپروسه اجرای برنامه های بوم را رصد می کردند وبا ارزشیابی از دانش آموزان تاثیرات اجرای برنامه را داوری می کردند.

رئیس اموزش و پرورش خواجه یاداور شد: اختصاص  وقت به اجرای برنامه ها یکی ازمشکلات اساسی این طرح است وبهتر است در هرسالتحصیلی یک یا دو برنامه مطابق اهداف برنامه ویژه مدارس در هرمدرسه اجراگردد چراکه تاثیر بعضی  از برنامه  به تغییرات نگرشی وفرهنگی دانش آموزان وابسته است واتفاق  این امر در بازه زمانی یک ماه بعید به نظر می رسد. همچنین برنامه ویژه  مدرسه بهتر است از قالب یک برنامه ضمیمه ای خارج گردد ودر قالب محتوای اصلی برنامه های آموزشی وپرورشی گنجانده شود. در نهایت  می توان  اذعان کرداجرای این برنامه تا حدودی می تواند بسیاری از مشکلات آموزشی وفرهنگی واقتصادی جامعه راحل نماید.

وی در پاسخ به اینکه " درصورت غیرمتمرکز بودن آموزش وپرورش  چه برنامه درسی برای دانش آموزان دارید" گفت: برای اجرای غیر متمرکز برنامه ویژه مدرسه ,پیشنهاد می گردد کلیپ های متناسب با اهداف مدرسه تهیه گردد ودرسامانه شاد بارگذاری گردد بعد از دانش آموزان خواسته شود نظرات خویش را درباره کلیپ  برای ما ارسال نمایند.درصورت انحراف نظرات دانش آموزان ازاهداف برنامه, آنها رامتوجه خطایشان می کنیم واهداف این کلیپ را به سمع ونظر دانش آموزان می رسانیم.

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :