15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ ۱۱:۳۱:۳۲
کد مطلب:  1271553
در حاشیه سی و چهارمین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش کشور؛
مدیر شهرستان اسکو آذربایجان شرقی : تشکیل کلاس های حضوری در وضعیت سفید انجام می گیرد

در حاشیه سی و چهارمین اجلاس ویدئو کنفرانس روسا و مدیران آموزش و پرورش کشور؛ مدیر منطقه اسکو آذربایجان شرقی گفت: با توجه به اینکه شهرستان اسکو دارای روستاهای با تراکم پایین دانش آموزی بوده و تقریبا تمامی دانش آموزان آنها به فضای مجازی دسترسی ندارند و همچنین وضعیت سفید می باشد، لذا تشکیل کلاس های حضوری برای آنها با رعایت شیوه نامه های بهداشتی بهترین گزینه است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ یحیی نجابت مدیر آموزش و پرورش اسکو آذربایجان شرقی در حاشیه سی و چهارمین اجلاس روسا و مدیران دستگاه تعلیم و تربیت کشور گفت: با توجه به اینکه شهرستان اسکو دارای روستاهای با تراکم پایین دانش آموزی بوده و تقریبا تمامی دانش آموزان آنها به فضای مجازی دسترسی ندارند و همچنین وضعیت سفید می باشد، لذا تشکیل کلاس های حضوری برای  آنها با رعایت شیوه نامه های بهداشتی بهترین گزینه بوده و در سایر موارد بهتر است کلاسها به صورت غیر حضوری و از طریق برنامه شاد اداره شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسکو در پاسخ به سوال " آیا زمان آغاز و پایان سال تحصیلی برای منطقه شما مناسب است؟" ، گفت: مصوبه سه فوریتی مجلس بوده و اظهار نظر در مورد آن خارج از اختیارات منطقه می باشد و همچنین در شرایط فعلی نیز موثر بوده و مشکل خاصی نداریم.

وی اظهار کرد: آموزش و پرورش اولویت جامعه و خانواده هاست اما درجه اعتبار آن در هر دوره ای با توجه به اولویت دولت ها متفاوت است و در این خصوص همه نهادها و سازمانها بایستی به صورت مادی و معنوی کمک نمایند و دولت ها نیز با اختصاص بودجه مناسب و تربیت معلمان توانمند می توانند بهره کافی ببرند. البته علی رغم توضیحات بالا برنامه های ذیل به نظر در کوتاه مدت موثر خواهد بود.

نجابت، سلسله نشست های هم اندیشی و بررسی نیازها، ایجاد محیط مناسب در فضاهای مجازی تحت عنوان میز گفتگوی مجازی و همکاری با صدا و سیما جهت عملیاتی شدن گفتگوی اجتماعی را از اقدامات منطقه برای سال تحصیلی جدید برشمرد.

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :