3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ ۱۵:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1271512
رییس اداره مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
تکمیل فرایند‌های یاددهی و یادگیری با فعال شدن نوبت دوم درمدارس غیر دولتی شهرستان‌های تهران

در آستانه بارگشایی مدارس رییس اداره مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از افزایش ساعت کاری مدارس غیر دولتی شهرستان‌های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، اکبر قنبری با بیان اینکه 70% درصد مدارس غیردولتی شهرستان‌های استان تهران با ظرفیت کمتر از 150 دانش‌آموز اداره می‌شوند، گفت: با توجه به تراکم دانش‌آموزی مدارس غیردولتی شهرستان های تهران، این مدارس شرایط مناسبی دارند تا بتوانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله فیزیکی و اجتماعی شرایط را برای حضور فیزیکی و برگزاری کلاس‌های حضوری در مدارس فراهم نمایند.

وی گفت: به جهت پوشش حداکثری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حفظ سلامت دانش‌آموزان، تکمیل فرایند‌های یاددهی و یادگیری، نوبت دوم مدارس نیز فعال شده که موسسین و مدیران واحد‌های آموزشی غیردولتی می‌توانند با برنامه‌ریزی مناسب از ساعات بیشتری در راستای کاهش تراکم دانش‌آموزی و اجرای کلاس‌های حضوری بهره‌مند شوند.

قنبری مجوز برگزاری کلاس‌های ضمن خدمت معلمان در مدارس غیردولتی و پیش دبستانی را از طریق شورای موسسان عنوان کرد و با اشاره به شرایط حساس کنونی به ضرورت اجرای کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله فیزیکی و اجتماعی در برگزاری کلاس‌های حضوری تاکید و اظهار کرد: مدارس غیردولتی در این خصوص باید پیشگام باشند.

قنبری گفت: توزیع مواد خوراکی، پخت و پز و میان وعده در مدارس غیر دولتی ممنوع بوده و مدارس باید مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده استاندارد در اختیار عوامل اجرایی، آموزشی، دانش آموزان و مراجعین قرار دهند و مدارس وکلاس‌ها پایان هر روز کاری مرتب ضدعفونی شده و برای نوبت بعدی آماده شوند، ضمناً تمامی عوامل اجرایی و آموزشی مدرسه موظف هستند در طول ساعات حضور در مدرسه از ماسک و ملزومات بهداشتی استفاده نمایند.

این مقام مسوول گفت: در مدارس غیر دولتی انتظار بیش از آموزش آفلاین بوده و آموزش‌ها می‌بایست زنده و آنلاین از طریق راه اندازی LMS، بهره‌گیری از سامانه و نرم افزارهای مکمل آموزشی در کنار برنامه ملی شاد صورت گیرد.

قنبری با اشاره به اینکه شناسایی، ثبت نام، آموزش و نگاه داشت کلیه دانش آموزان مدرسه و عضویت آن ها در برنامه شاد از وظایف مدیر مدرسه غیردولتی است، افزود: پایش مستمر کیفیت ارتباط و تعامل دانش آموزان با معلمان و دبیران وکنترل مستمر و مداوم جریان آموزش تک تک دانش‌آموزان با روش‌های مندرج در وضعیت های سه گانه شیوه نامه ابلاغی از ضروریات می‌باشد، همچنین حضور مستمر مدیر و کارکنان اجرایی مدرسه در محل کار در تمام روزهای کاری هفته در تمامی وضعیت‌های تعیین شده نیز در تمامی واحدهای آموزشی در دستور کار قرار دارد.

به اشتراک بگذارید :