14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ ۰۸:۲۰:۵۵
کد مطلب:  1271148
در حاشیه سی و چهارمین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور؛
رییس آموزش و پرورش منطقه تسوج آذربایجان شرقی: برنامه ویژه مدرسه بهترین فرصت برای مهارت آموزی است

در حاشیه سی و چهارمین اجلاس ویدئو کنفرانس روسا و مدیران آموزش و پرورش کشور؛ مدیر آموزش و پرورش منطقه تسوج از آذربایجان شرقی بر آموزش مهارت های زندگی برای دانش آموزان خبر داده و گفت: تعدد کتاب ها وحجم بالای آن و غیرتخصصی بودن معلمان، فرصت مهارت آموزی را از دانش آموزان گرفته است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ محمد باباآهنگر رییس آموزش و پرورش تسوج از آذربایجان شرقی در حاشیه سی و چهارمین اجلاس روسا و مدیران دستگاه تعلیم و تربیت کشور به  مهم ترین اقدامات صورت گرفته در سالتحصیلی جدید تاکید کرد و گفت: آموزش مدیران برای استفاده از شاد؛ تنظیم برنامه مدارس برای سه وضعیت؛ تعمیرو تجهیز سرویس های بهداشتی و جذب کمک های مردمی برای تهیه گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند می باشد.

وی همچنین تاکید نمود: نظام آموزشی ایران با وجود تحولات بزرگ در عرصه ارتباطات و تکنولوژی نتوانسته از قید و بند سیستم آموزش سنتی خارج شود و مدرسه هوشمند در بهترین حالت در یک پروژکتور خلاصه شده این چالش را بیشتر نمایان کرد.

این مقام مسئول تاکید کرد: سیستم آموزشی ایران تا قبل از کرونا ارتباط با فضای مجازی را برای دانش آموزان و معلمان به صورت یک تابو درآورده بود و حتی نگاه جرم انگارانه داشته،امروز ناراسایی خود درعدم توجه به فضای مجازی و آموزش مجازی به عینه تجربه کرد.

رییس آموزش و پرورش منطقه تسوج گفت: آموزش مهارت های زندگی نقطه کور محتوی کتب درسی ایران می باشد. تعدد کتاب ها وحجم بالای آن و غیرتخصصی بودن معلمان ،فرصت مهارت آموزی را از دانش آموزان گرفته .برنامه ویژه مدرسه بهترین فرصت برای مهارت آموزی است.

برای مهارت آموزی از جمله آموزش کار با رایانه و بازی های محلی،آموزش کار در منزل ،روابط اجتماعی و اقتصادی آموزش فلسفه برای کودکان  و بازی های فکری همراه با اسباب بازی مناسب برای دوره ابتدایی خواهد بود.

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :