22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ ۱۶:۴۳:۱۶
کد مطلب:  1270788
مدیر آموزش و پرورش ورامین:
مدیریت مشارکتی، تعامل متقابل و ارتباط چهره به چهره بهترین سبک تعامل است

مدیر آموزش و پرورش ورامین در حاشیه برگزاری سی و چهارمین اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور گفت: مدیریت مشارکتی، تعامل متقابل و ارتباط چهره به چهره بهترین سبک تعامل است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،  امیر محمدی، مدیر آموزش و پرورش ورامین، با اشاره به  هدف از برگزاری سی و چهارمین اجلاس روسای آموزش و پرورش گفت: اجلاس روسای آموزش و پرورش در چهار محور نظرسنجی در مورد نحوه بازگشایی مدارس، هم اندیشی در مورد انحای آموزش در فضای مجازی، ساماندهی نیروهای موظف و  تشریح برنامه‌های وزیر در راستای تحقق سند تحول بنیادین متمرکز است.

 وی ،  بحران نیروی انسانی کارآمد، عدم توازن تعداد خروجی دانشگاه فرهنگیان و نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش، کیفیت آموزشی، مشکلات مترتب بر جذب نیروهای ماده ۲۸ و مشکلات معیشتی معلمان از جمله چالش‌های پیش روی آموزش و پرورش دانست و افزود: باید در این زمینه ها کار جدی صورت گیرد تا در سال های آینده با بحران جدی روبرو نشویم.

محمدی با اشاره به  مهم ترین اقدامات صورت گرفته در سال تحصیلی جدید گفت: تامین نیروهای مورد نیاز از طرق به کارگیری نیروهای بازنشسته، جذب از دانشگاه فرهنگیان، ماده ۲۸، نیروی غیرموظف همچنین برنامه ریزی برای آموزش در فضای مجازی، بودجه بندی منابع آموزشی و تقسیم بین نیروهای آموزشی جهت تهیه محتوای آموزشی در راستای تحقق عدالت آموزشی از جمله اقدامات صورت گرفته در آموزش و پرورش است.

این مقام مسئول مدیریت مشارکتی، تعامل متقابل و ارتباط چهره به چهره  را بهترین سبک تعامل دانست و افزود:باید مشارکت و تعامل همه افراد و ارگان ها را در اعتلای دستگاه تعلیم و تربیت به کار گرفت.

 وی در پایان با اشاره به اینکه برای گفتگوی اجتماعی بهتر است در مرحله نخست مشکلات آسیب‌شناسی شوند و پیامدهای نامناسب آنها برای اولیا روشن گردد، تصریح کرد: جلوگیری از تبلیغات مخرب علیه آموزش و پرورش و فرهنگیان، برنامه‌ریزی در جهت بهبود اقتصاد آموزش و پرورش، ایجاد فرهنگ موافق در پذیرش این فرهنگ که آموزش و پرورش مولد نیروی انسانی است و هزینه در آن به نوعی سرمایه‌گذاری است؛ از جمله راهکارهایی است که می‌تواند در مسیر آموزش و پرورش و پیشرفت آن راهگشا باشد.

 

به اشتراک بگذارید :