20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ ۱۴:۳۰:۰۲
کد مطلب:  1270659
مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 بهارستان :
 کمبود نیروی انسانی و فضای آموزشی از مهمترین چالش های اجرایی پیش روی آموزش و پرورش در سطح ملی است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 بهارستان در حاشیه  سی و چهارمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور، گفت: کمبود نیروی انسانی و فضای آموزشی از مهمترین چالش های اجرایی پیش روی آموزش و پرورش در سطح ملی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،  ناصر لطفی مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 بهارستان با اشاره به هماهنگی در اجرای سیاست ها و برنامه های اجرایی آموزش و پرورش گفت: کمبود نیروی انسانی و فضای آموزشی از مهمترین مشکلات و چالش های اجرایی پیش روی آموزش و پرورش در سطح ملی و منطقه ای در پنج سال آینده است.

وی ، تلاش در جهت حفظ نیروهای انسانی موجود در منطقه را با توجه به غیر بومی بودن و متقاعد کردن نیروهای در سن بازنشستگی را برای ادامه خدمت از جمله مهم ترین اقدامات صورت گرفته در سال تحصیلی جدید به منظور ترفیع بخشی از مشکلات و چالش ها در منطقه دانست و گفت:تعامل دو سویه و ارتباط صمیمی با فرهنگیان و مدیران در سال گذشته ، گامی موثر در رفع نقایص و رشد شاخص های آموزشی و پرورشی در منطقه است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 بهارستان در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته طرح بوم یا همان برنامه ویژه مدرسه به نحو مطلوبی در منطقه اجرا شد ، تصریح کرد: چنانچه این برنامه در سالهای آتی به صورت غیرمتمرکز اجرا شود ، برنامه هایی در حوزه دوخت و دوز و خیاطی در مدارس دخترانه وکار با رایانه در مدارس پسرانه ، از اولویت های این منطقه خواهد بود.

لطفی در پایان خاطرنشان کرد:امیدوارم آموزش و پروش ما در کشور روزی به یک گفتمان ملی تبدیل شود بدین منظور که تمام ارکان جامعه ، نسبت به اهمیت نقش و جایگاه آموزش و پرورش به درک و فهم مشترک دست یابند.

به اشتراک بگذارید :