22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ ۱۳:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1270547
سرپرست اداره آموزش و پرورش  رودهن :
اتخاذ شیوه شایسته سالاری در انتخاب مدیران در آموزش و پرورش بسیار ضروری است

مجید کاشف سرپرست اداره آموزش و پرورش رودهن در حاشیه سی و چهارمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور گفت: اتخاذ شیوه شایسته سالاری در انتخاب مدیران در آموزش و پرورش بسیار ضروری است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مجید کاشف سرپرست اداره آموزش و پرورش رودهن با اشاره به اینکه عدم تامین نیروی انسانی کافی ، متخصص و کارآمد باید بررسی شده ورود نیرو به آموزش و پرورش بایستی از کانال دانشگاه فرهنگیان صورت پذیرد گفت: پذیرش در این زمینه بایستی با علاقه مندی و توانمندی و گزینش مناسب داوطلبان انجام پذیرد چرا که  استفاده از نیروهای حق التدریس و آموزش ندیده و آزمونی و آموزش دوره های کوتاه مدت به سیستم آموزشی و تربیتی آسیب می زند ،

وی اتخاذ شیوه شایسته سالاری در انتخاب مدیران در آموزش و پرورش را بسیار مهم مدانست و افزود: استفاده از سیستم آموزشی مدرن و توسعه یافته در مدارس با توجه به بالا رفتن سرعت تکنولوژی روز دنیا باید مورد توجه قرار گیرد و عقب ماندگی سیستم آموزشی مدارسی که این عقب ماندگی را دارند بایستی جبران شود و از تکنولوژی و تجهیزات روز دنیا جهت بالا بردن سطح کیفی آموزش استفاده گردد .

کاشف با تاکید بر اینکه آموزش در فضای مجازی باید  یکی از اصول و روشهای یادگیری مدارس قرار گیرد و دانش آموزان با این روش هم بیشتر خودشان را وفق دهند ، اظهار داشت: آموزش فضای مجازی در مدارس اجتناب ناپذیر باشد و باید  زیر ساخت های آموزشی فضای مجازی از قبیل ( اینترنت ، موبایل و تبلت و .. ) در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار گیرد و از این بابت دغدغه ای نباید داشته باشند .  

این مقام مسئول ایجاد فضای آموزشی مناسب و استاندارد و نوسازی مدارس قدیمی با رعایت اصول ایمنی و آموزشی را از دغدغه های مهم آموزش و پرورش در سالهای آینده دانست و تصریح کرد: فضای مدرسه بایستی دارای استاندارد های یک فضای آموزشی مناسب باشد و هم به لحاظ ایمنی و هم به لحاظ طراوت و شادابی از استانداردهای لازم برخوردار باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ارتقاء سطح بهداشت مدارس با توجه به شیوع بیماری کرونا و احتمال بیماری های دیگر در آینده بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و گفت: در این زمینه بایستی منابع مالی مناسب و تجهیزات لازم بهداشتی برای مدارس در نظر گرفته شود ، تا اعتماد دانش آموزان و معلمان و خانواده ها را جلب نمایند .

وی در پایان خاطرنشان کرد: معلم زمانی می تواند به درستی کار تعلیم و تربیت را انجام دهد که از لحاظ معیشتی و شان و منزلت کمبودی نداشته باشد و تمام تمرکز و انرژی خود را جهت تربیت و آموزش نسل آینده به کار ببندد چرا که معلمی که دغدغه زندگی و مشکل مالی و معیشتی دارد نمی تواند در جهت شغل اصلی اش که تعلیم و تربیت است تمرکز کند.

 

به اشتراک بگذارید :