28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ ۰۹:۱۱:۳۲
کد مطلب:  1270155
مدیر آموزش و پرورش دماوند:
برگزاری اجلاس روسا و مدیران آموزش‌وپرورش سراسر کشور راه گشای بسیاری از مسایل آموزش و پرورش است

مدیر آموزش و پرورش دماوند در حاشیه سی‌وچهارمین اجلاس روسا و مدیران آموزش‌وپرورش سراسر کشور گفت: برگزاری اجلاس روسا و مدیران آموزش‌وپرورش سراسر کشور راه گشای بسیاری از مسایل آموزش و پرورش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مهرداد پورفتحی مدیر آموزش و پرورش دماوند با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین مسائلی که تمامی کشور های جهان با آن روبرو هستند، مسأله تعلیم و تربیت افراد است ، گفت: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هدف نهایی از تعلیم و تربیت ، رساندن انسان به حیات طیبه است که باید در این مسیر حرکت کرد .

وی مهمترین مشکلی که آموزش و پرورش و دانش آموزان در آینده با آن مواجه خواهند بود ، را عدم کسب مهارتهای زندگی دانست و افزود: عدم حضور دانش آموزان در مدرسه قطعا مانع از کسب مهارتهایی چون : مهارت با هم زیستن ، مهارت دوست داشتن و ... خواهد شد که باید در این راستا تدابیر جدی اندیشیده شود.

پورفتحی با اشاره به اینکه کسب مهارتهای فنی و حرفه ایی در شاخه های تحصیلی مشکل دیگر آموزش و پرورش است ، تاکید کرد: کمبود نیروی انسانی متخصص از دیگر چالش های آموزش و پرورش است که هم در گذشته بوده و در آینده نیز ادامه خواهد داشت .

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه یکی از ارکان اصلی  درآموزش و پرورش نیروی انسانی است تصریح کرد: با توجه به اینکه سیاست گذاری در آموزش و پرورش باید با رویکرد جدید آموزش مجازی باشد ، نبود معلمین متخصص در این امر قطعا مشکلات آموزشی را در مدارس افزایش خواهد داد .

وی برگزاری اجلاس روسای آموزش و پرورش را به دلیل حضور شخصیت های مهم کشوری و آموزشی در این اجلاس ،راه گشای بسیاری از مسایل آموزش و پرورش دانست و افزود: برگزاری مراسم اجلاس امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا مثل تمام مراسم ها امسال متفاوت خواهد بود و قطعا برگزاری این مراسم به صورت مجازی محکی خواهد بود بر آموزش مجازی و استفاده از پتانسیل شبکه آموزشی شاد در بستر اینترنت .

به اشتراک بگذارید :