23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۵ ۰۸:۰۰:۳۶
کد مطلب:  nx7fkQwy
کارشناس کنترل ایدز دانشگاه علوم پزشکی ایران:
دولت برای هر بیمار مبتلا به ایدز 48 میلیون تومان در سال هزینه می کند

کارشناس کنترل ایدز دانشگاه علوم پزشکی ایران، در همایش پیشگیری از ایدز مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قدس از تخصیص اعتبار 48 میلیون تومانی سالانۀ دولت برای مبارزه با ایدز خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در راستای ارتقای سلامت در مدارس قدس همایش پیشگیری از ایدز در سالن اجتماعات شهید دهنو برگزار شد.

در این همایش که با حضور کارشناس شبکه بهداشت شهرستان قدس و جمعی ازمراقبان سلامت مدارس، دبیران علوم و زیست شناسی تشکیل شد، به بررسی راههای خود مراقبتی و کنترل و درمان ایدز پرداخته شد.

زهرا غلامی پور، کارشناس کنترل ایدز دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: در هر کشوری انسان سالم محور توسعه پایدار است. تردیدی نیست که در همه کشورها تا وقتی انسان سالمی نداشته باشیم نمی توانیم انتظار پیشرفت و توسعه داشته باشیم.

غلامی پور، با بیان اینکه کلید پیشگیری از ایدز، شناسایی بیماران HIV و کسانی که با این ویروس زندگی می کنند می باشد افزود: این افراد باید با آزمایش های به موقع و استفاده مناسب از داروها این بیماری را کنترل کرده و احتمال انتقال این ویروس را به صفر برسانند.

این کارشناس، در ادامه گفت: نمایش جهانی اپیدمی HIV نشان می دهد که در سال 2014، تعداد 9/36 میلیون نفر ابتلا به ایدز در جهان وجود داشته که از این تعداد 8/19 میلیون نفر از بیماری خود آگاهند و این امر بهره مندی آنان از خدمات مراقبت و درمان را تحت تاثیر قرار داده است.

وی، با تاکید بر این مطلب که تمامی خدمات مربوط به ایدز و کنترل آن (از زمان ویروس شناسی تا نحویل دارو) رایگان است، گفت: در واقع دولت برای هر بیمار مبتلا به ایدز، 48 میلیون تومان در سال هزینه می کند که این مبلغ برای کودکان ده برابر می شود یعنی مبلغی معادل 480 تا 500 میلیون تومان در سال.

شایان ذکر است مرکز بهداشت شهید عشرتی واقع در خیابان امامزاده و مطب دکتر منوچهرکریمی درشهرقدس دو مرکزی هستند که برای شناسایی و کنترل بیماری ایدز در نظر گرفته شده و به صورت رایگان خدمت رسانی می کنند.

به اشتراک بگذارید :