12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ ۱۴:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1269951
در حاشیه سی و چهارمین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش کشور؛
رئیس منطقه گوگان آذربایجان شرقی گفت: انتخاب محتوای درسی از ساحت های تربیتی در همه ابعاد

در حاشیه سی و چهارمین اجلاس ویدئو کنفرانس روسا و مدیران آموزش و پرورش کشور؛ رئیس منطقه گوگان آذربایجان شرقی گفت: انتخاب محتوا و موضوعات از ساحتهای تربیت اجتماعی وسیاسی و تربیت اقتصادی وحرفه ای به دلیل نیاز دانش آموزان منطقه به کسب مهارت های ارتباطی از اولویت و اقبال بالایی برخودارهستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ رضا شیرمحمدزاده رئیس آموزش و پرورش گوگان آذربایجان شرقی در حاشیه سی و چهارمین اجلاس روسا و مدیران دستگاه تعلیم و تربیت کشور گفت: همواره سعی براین بوده است ارتباط سازنده ای توام باحفظ احترام،عزت نفس و کرامت همکاران و درک واقعی مشکلات آنها ایجاد شود و در راستای تعامل بهتر با معلمان منطقه جلسات منظمی در مدارس با همکاران فرهنگی برگزار می شد و همچنین از ظرفیت فضای مجازی هم غافل نبوده ایم.

رئیس آموزش و پرورش منطقه گوگان ادامه داد: برنامه ویژه مدرسه پس ازطی مراحل ابتدایی ازجمله برگزاری جلسات توجیهی برای همکاران ،تهیه بانک اطلاعاتی ازنیازهای بومی دانش آموزان ونظرسنجی از دبیران،اولیا و دانش آموزان درتمامی مدارس دوره دوم ابتدایی ودوره اول متوسطه اجرا شد.

وی افزود: این برنامه درحدود ۶۰ ساعت با سهم گرفتن از ساعات تمامی دروس طراحی شده بود که درحدود ۵۰ درصد آن درموضوعات تصویب شده درشورای مدارس تا زمان شیوع ویروس کرونابه صورت تجمیعی و یا گاها شناور اجرا شده است.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش منطقه گوگان آذربایجان شرقی همچنین اظهار کرد: هرفعالیتی که درچارچوب ساحت های ششگانه درراستای تامین نیازهای برآورده نشده دانش آموزان ازطریق برنامه درسی ملی باشد قابلیت ارائه درقالب بوم را دارد.

شیرمحمدزاده گفت: تجربه دوسال اجرا نشان دادکه انتخاب محتوا و موضوعات از ساحتهای تربیت  اجتماعی وسیاسی و تربیت اقتصادی وحرفه ای به دلیل نیاز دانش آموزان منطقه به کسب مهارتهای ارتباطی و برقراری تعاملات سازنده و شناخت حرفه ها و کسب مهارت شغلی و پذیرش مسئولیت های واقعی درجامعه از اولویت و اقبال بالایی برخودارهستند.

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :