26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ ۱۳:۴۰:۲۵
کد مطلب:  1269846
رییس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
مراکز غیرمجاز در سطح شهرستان های استان تهران ساماندهی می شوند

رییس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از ساماندهی مراکز غیرمجاز در سطح شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ،اکبر قنبری رییس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به حمایت از مراکز مجاز و دارای مجوز از آموزش و پرورش و به جهت قانونمند کردن مراکز غیرمجاز به استناد قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز غیردولتی و همچنین دستورالعمل ابلاغی وزارت آموزش و پرورش در خرداد 99 مبنی بر ساماندهی مراکز غیرمجازگفت: اقدامات شناسایی ، ساماندهی و یا برخورد با مراکزی که استنکاف یا ممانعت از ساماندهی در چارچوب قانون و مقررات دارند در دستورکار شورای نظارت مدارس و مراکز غیر دولتی  شهرستان های استان تهران قرار گرفته است و در این زمینه اقدامات قانونی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته اظهار داشت: پیرو بخشنامه ای که به مناطق ارسال شد و با رصد ناظرین میدانی  126 مرکز غیرمجاز شناسایی شد که پس از اقدامات صورت گرفته توسط شوراهای آموزش و پرورش و نظارت مناطق حدود 43 مرکز اقدام به توقف فعالیت و سایر  مراکزنیز در حال ساماندهی و دریافت مجوز می باشند .

قنبری ادامه داد: با توجه به شرایط موجود و لزوم حمایت از مراکز تحت نظارت آموزش و پرورش تلاش خود را برای ساماندهی همه مراکز غیرمجاز ادامه خواهیم داد .

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه نباید شاهد فعالیت آموزشی خارج از قوانین و دستورالعمل های آموزش و پرورش در سطح مناطق نباشیم ، تصریح کرد: در صورت عدم تمکین از قانون توسط مراکز ، برخورد از مجاری قضایی و پلمپ مرکز غیر مجاز نیز در دستور کار قرار دارد.

 

به اشتراک بگذارید :