0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ ۰۸:۴۸:۵۲
کد مطلب:  1269562
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری طرح ایران مهارت در یکی از مناطق شهرستان های استان تهران

در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیر کل دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش  ، اجرای طرح ایران مهارت در سال جاری در شهرستان های استان تهران تبیین و توجیه شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، بهروز هاشمی معاون آموزش متوسطهمعاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبرگفت: در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیر کل دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش  مقرر شد طرح ایران مهارت در یکی از مناطق شهرستان های استان تهران به صورت متمرکز برای تمامی دانش آموزان پایه هفتم برگزار شود.

 

وی با تاکید بر اهمیت توزیع متوازن رشته ها در دوره دوم متوسطه اظهار داشت: بدلیل مشکلات موجود رسیدن به توسعه متوازن 50 درصد در کشور طرح ایران مهارت تدوین شده تا برای دانش آموزان پایه هفتم اجرا شود، این در حالی است  که در کشور توسعه رشته های مهارتی در حدود 35 درصد و در شهرستان های استان تهران در حدود 38درصد می باشد.

 

هاشمی اجرای این طرح را بر روی دروس کار و فناوری و فرهنگ و هنر عنوان کرد و افزود: در این طرح سال تحصیلی به دو بخش تقسیم و در 10 هفته ابتدایی آموزش مهارت های پایه ای برای دانش آموزان انجام و در ادامه دانش آموزان در هنرستان ها، کارگاه ها و یا مراکز فنی و حرفه ای طرف قرار داد با آموزش و پرورش و حتی  در پژوهشسراهای دارای تجهیزات کافی به یادگیری مهارت های عملی می پردازند.

 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با ابراز امیدواری برای رسیدن به سطح بالاتری از توسعه در سال های آینده ، تصریح کرد: کسب مهارت و آشنایی با روحیه کسب و کار در دانش آموزان موجب افزایش آگاهی در انتخاب رشته های فنی و مهارتی در دوره دوم متوسطه شده و قطعا پیگیر برگزاری این طرح به صورت متمرکز در یک منطقه خواهیم بود.  

به اشتراک بگذارید :