13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۶:۳۰:۱۸
کد مطلب:  8oPwEIyo
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان:
تجلیل از مدیران مدارس روستایی مناطق باوی، حمیدیه، کارون و نواحی اهواز

مراسم تجلیل از 200 مدیر مدارس روستایی مناطق باوی، حمیدیه، کارون و نواحی اهواز صبح امروز با حضور مدیر کل در تالار امام سجاد (ع) اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان، محمد تقی زاده مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان در این مراسم گفت: بزرگترین سازه های تاریخی با جملات زیبای مذهبی و ادبی نوشته شده است در ایران بوده است. بزرگترین قانون بشر باستان نیزدر ایران بوده است. بزرگترین کتابخانه ها و دانشگاه های جهان در زمان ساسانیان در این استان بوده است.

تقی زاده در ادامه افزود: استاد مطهری در کتاب خود به عنوان خدمات ایران به اسلام به زیبایی به این مطلب پرداخته است که بزرگترین دانشمندان اسلامی در ایران بوده اند.

وی ادامه داد: خوزستان همواره در علم  و دانش پیشتاز بوده و مهد علم و دانش و عرفا و علما بوده ولی امروز در چه شرایطی هستیم. ما تا اوایل انقلاب اکثرا رتبه های  دوم و سوم را در در کنکور داشته ایم و هم اکنون در انتهای جدول هستیم.

مشکل اصلی ما نداشتن برنامه ی علمی و عملی است. چرا باید دومنطقه با 40 کیلومتر فاصله جغرافیایی اختلاف فاحشی از لحاظ رتبه بندی آموزشی در سطح استان داشته باشند به گونه ایی که یکی از آنها رتبه اول استان را داشته باشد و دیگری رتبه آخر استان، اختلاف این دو منطقه فقط در شناخت اولویت ها و درگیر کردن ذهن مردم و مسئولین به اهداف آموزش و پرورش است.

مدیر کل آموزش و پرورش اظهارکرد: ما در سال گذشته بدون تزریق هیچ منابع مالی توانستیم 80 درصد نوآموزان دوره پیش دبستانی را جذب کنیم. مشکل آموزش و پرورش در استان ما پیش دبستانی است نه کنکور. اولویت های ما در خوزستان پیش دبستانی، تربیت بدنی، سلامت جسم و آموزش دختران است زیرا در آینده مادرانی با سواد خواهیم داشت و مادر باسواد فرزند باسواد تربیت خواهد کرد.

تقی زاده در ادامه گفت: با اجباری کردن پیش دبستانی در استان ما سعی داریم تا تربیت فرزندان استان را یک سال زود تر به عهده بگیریم تا اگر کودکی از هر لحاظ دچار مشکل باشد به رفع آن بپردازیم. 

به اشتراک بگذارید :